Wyciekły zrzuty ekranu nowej wersji Google Play dla Androida

Wyciekły zrzuty ekranu nowej wersji Google Play dla Androida

Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano nie tylko nową wersję Androida, ale także zupełnie nowy styl interfejsu o nazwie Material Design. Deweloperzy już mogą pracować nad przystosowaniem do niego swojego oprogramowania, ale samo Google także nie śpi - do sieci przedostały się zrzuty ekranu z klientem Google Play posiadającym wygląd zgodny z Meterial Design, o czym informuje serwis  Android Police .
 
  

Trzeba przyznać, że aplikacja faktycznie prezentuje się bardziej elegancko niż aktualna wersja. Problem jednak w tym, że wraz z nadejściem nowego interfejsu część funkcji została zakopana (np. aby dostać się do przycisku udostępniania trzeba przewinąć zawartość, podczas gdy aktualnie jest na górnym pasku). Spora część ekranu również się marnuje (w obecnej wersji na ekranie tabletu zwykle mieści się okładka / ikona, fragment opisu, lista polecających osób, zrzuty ekranu i czasem też sugerowane), co oznacza o wiele więcej przewijania niż w wersji obecnej.
 
 

Jeśli nie zostanie to poprawione, to będzie oznaczało postawienie estetyki ponad wygodą użytkowania, co nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak dopiero wczesna wersja klienta Google Play, także są spore szanse, że przed jej udostępnieniem użytkownikom układ elementów zostanie jeszcze dopracowany.

Więcej zrzutów ekranu oraz porównania z aktualną wersją możecie zobaczyć w artykule źródłowym
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie