Wypróbuj iGrann - natywnego klienta Instagrama dla BB 10

Wypróbuj iGrann - natywnego klienta Instagrama dla BB 10

Do BlackBerry World trafił BlackGram , kosztujący 9,5 PLN natywny klient Instagrama. Nasza Redakcja dotarła jednak do pliku .bar z aplikacją iGrann, która już niedługo ma się znaleźć w BlackBerry World. Próbowaliśmy i bardzo polecamy przetestowanie iGrann dla BlackBerry 10.

Deweloper, który stworzył iGrann - natywnego klienta Instagrama dla BlackBerry 10, wyszedł z założenia, że skoro jego aplikacja i tak będzie udostępniana za darmo w BlackBerry World, to dlaczego nie dać użytkownikom możliwości pobrania wcześniej pliku .bar?

Idąc za ciosem opublikował na swoim koncie na Twitterze link do pobrania wersji 1.0.0.1 iGrann. Oczywiście plik .bar trzeba ręcznie zainstalować na smartfonie BlackBerry 10. Oto instrukcja krok po kroku:

  • Klikając w to łącze pobieramy na komputer z Windows plik .bar z aplikacją iGrann
  • W smartfonie BlackBerry 10 uruchamiamy tryb tworzenia (ustawienia/bezpieczeństwo i prywatność) i zapamiętujemy podane hasło
  • Podłączamy jeżynkę do komputera i uruchamiamy program DDPB
  • W DDPB skanujemy urządzenia i wybieramy to o IP: 169.254.0.1 - podajemy też zapamiętane hasło i klikamy "Connect"
  • Następnie klikamy "Add", odnajdujemy plik iGrann-1_0_0_1.bar, dodajemy go, zaznaczamy i klikamy "Installl"
  • Po zainstalowaniu odłączamy jeżynkę, wyłączamy tryb tworzenia i wyłączamy hasło urządzenia

W razie problemów skorzystajcie z tej instrukcji . Jeśli nie umiecie instalować plików .bar, lub boicie się to robić, możecie po prostu poczekać, aż iGrann pojawi się w BlackBerry World - aplikacja jest już zgłoszona, więc nie powinno to długo potrwać.

Po zainstalowaniu iGrann odkryjecie, jak przyjemnie jest korzystać z natywnej aplikacji do obsługi Instagrama. iGrann doskonale działa na BlackBerry Z10 i Q10, obsługuje ciemną kompozycję, ale jest jeszcze w fazie beta i nie ma jeszcze zaimplementowanej na przykład obsługi konta (nie zmienimy z jej poziomu awatara). Pozwala jednak na publikowanie zdjęć i przeglądanie tego, co opublikowali nasi znajomi, a głównie o to przecież chodzi. Uwaga: przy logowaniu warto zaznaczyć wszystkie kwadraciki, żeby nie trzeba było się logować dwa razy. Uwaga 2: w ustawieniach (dostępnych po przesunięciu palcem od górnej belki) możemy wybrać, czy chcemy dodawać zdjęcia z aparatu, czy z menadżera plików. Uwaga 3: na razie aplikacja obsługuje filtry z edytora zdjęć BlackBerry 10 (brak jeszcze oryginalnych filtrów Instagrama).

Pobierajcie, instalujcie i dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba iGrann. Piszcie też jeśli macie problemy z instalacją, nasi Czytelnicy z pewnością Wam pomogą. Jeśli zdecydowaliście się poczekać na oficjalną premierę iGrann w BlackBerry World, to też napiszcie dlaczego. Miłego instagramowania!
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie