XOWi - inteligentny asystent dla BlackBerry 10

XOWi - inteligentny asystent dla BlackBerry 10

Lista zaawansowanych akcesoriów, które możemy podłączyć do naszego smartfonu z BlackBerry 10 nie jest wprawdzie zbyt obszerna, ale z całą pewnością miłośników głosowej komunikacji z telefonem ucieszy wiadomość o XOWi, które od premiery wspierać ma właśnie najnowszy system operacyjny z Kanady.

Czym jest jeden z najnowszych projektów, którego twórcy starają się o dofinansowanie za pośrednictwem serwisu Kickstarter? Samo "opakowanie" XOWi nie wygląda zbyt efektownie - niewielkich rozmiarów pudełeczko z klipsem do umocowania na ubraniu i kilkoma przyciskami. Brak nawet ekranu, który... nie jest po prostu potrzebny. Rozwiązanie to ma przede wszystkim pełnić funkcję inteligentnego głosowego asystenta, który będzie w stanie odpowiedzieć na większość zadawanych mu pytań czy wydawanych poleceń. Wystarczy wcisnąć centralny przycisk i zapytać się o to, na jakim kanale leci nasz ulubiony serial albo np. mecz. Możemy zapytać o pogodę albo o warunki drogowe na trasie naszego najbliższego przejazdu, a później polecić zapisanie notatki z listą zakupów do wykonania po drodze. Jeśli zechcemy, XOWi może także informować nas o nowych wiadomościach czy nawet czytać na głos wybrane rodzaje (np. nowe maile i wpisy na Twitterze).

9032

 

Lista możliwości jest naprawdę spora i prawdopodobnie będzie rozszerzana wraz z rozwojem produktu. Zaletą może być także fakt, że system rozpoznawania i przetwarzania głosu w XOWi jest niezależny od tego z naszego telefonu - ten jest jedynie źródłem danych i "dostawcą internetu". Dzięki temu, jeśli nie spodoba(ł) nam się asystent głosowy w BlackBerry 10, XOWi może go całkowicie zastąpić.

Cena produktu powinna wynieść około 150$, a pierwsze wysyłki przewidywane są na marzec przyszłego roku.
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie