Xperia S oficjalnie zaprezentowana

Xperia S oficjalnie zaprezentowana

Dosłownie chwilę temu zakończyła się polska premiera najnowszego smartfonu z serii Xperia i jednocześnie pierwszego sygnowanego wyłącznie logo firmy Sony - modelu Xperia S. Nowe urządzenie jest poniekąd nietuzinkowe w swojej formie. Czy jednak zdoła pokonać mocną konkurencję to czas pokaże. Producent już zapowiedział obecność u najważniejszych operatorów w naszym kraju oraz przystępne ceny. Poniżej garść informacji.

 

 

Nowa premiera Sony - Xperia(TM) S to smartfon z systemem Android o rewelacyjnych parametrach wizualnych, mający wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Sony HD i kamerę 12MP, która potrafi robić zdjęcia w zaledwie 1.5 sekundy od włączenia. Xperia(TM)  S posiada również potężny procesor z podwójnym rdzeniem 1.5GHz, przyspieszający pracę urządzenia.

Xperia(TM) S w świecie Sony

Smartfon Xperia(TM) S umożliwia łatwe nawiązywanie łączności pomiędzy wieloma ekranami i bezproblemowe dzielenie się plikami na wybranym, zależnie od sytuacji, ekranie - telewizorze, smartfonie, laptopie czy tablecie. Podłączając smartfon Xperia(TM) S kablem HMDI do telewizora można oglądać zdjęcia i filmy na dużym ekranie. Ponadto Xperia(TM) S posiada technologię NFC (near field communication - komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu), która umożliwia dzielenie się plikami za pomocą jednego dotknięcia oraz korzystanie z ciągle rosnącej ilości aplikacji i usług NFC.

 

Potęga rozrywki od Sony

Xperia(TM) S ma dostęp do treści z bogatej oferty katalogu rozrywki Sony Entertainment Network*. Należą do niej Music Unlimited z dostępem do światowego katalogu zawierającego ponad 10 mln utworów, Video Unlimited przedstawia najnowsze hity Hollywood i programy telewizyjne ze wszystkich najważniejszych wytwórni oraz PlayStation(R) Network z bogatą ofertą topowych gier. Obecnie w Polsce dostępne jest jedynie PlayStation(R) Network, jednak zapowiadane jest wprowadzenie usługi Video Unlimited oraz usługi Music Unlimited. Xperia(TM) S ma również certyfikat PlayStation(TM) zapewniający najwyższej jakości gry na smartfon z dostępem do PlayStation(R) Store.

 


 

Rozpoznawalny design

Xperia(TM) S prezentuje nową linię projektową zwaną "Iconic Identity" (Ikoniczna Identyfikacja) . Design ten będzie stosowany w serii Xperia NXT tworząc prosty i wyrazisty wizerunek, który jest rozpoznawany w świecie. Przezroczysty element u podstawy formuje ikoniczną sylwetkę Xperia(TM) S, podkreślając jednocześnie linię ekranu. Dodatkowo element ten zapewnia wyjątkowy efekt wizualny poprzez podświetlenie oraz integruje w sobie elementy anteny.

Interfejs użytkownika został zmieniony i dopasowany do obecnego, minimalistycznego designu sprzętu. Tło ekranu menu głównego zmieniono na bardziej kolorowy strumień, który w pełni podkreśla jakość HD Reality Display oraz moc procesora z podwójnym rdzeniem.

Dostępność

Xperia(TM) S  jest już dostępna w sklepie online Sony Mobile - http://www.sonymobile-sklep.pl oraz salonach Sony Store i Sony Center w całej Polsce, a od końca marca będzie również w ofercie operatorskiej . Początkowo smartfon korzystać będzie z platformy Android 2.3, natomiast już w drugim kwartale roku 2012 zostanie zaktualizowany do wersji Android 4.0.

Najważniejsze cechy Xperia S

 

?         4.3 calowy ekran Reality z Mobile BRAVIA(R) Engine oraz rozdzielczość HD (1280 x 720); zarówno z przodu (720p) jak i z tyłu (1080p) umieszczono kamery nagrywające w HD

?         procesor 1.5GH o podwójnym rdzeniu umożliwiający szybkie przeglądanie i pobieranie plików, które mogą być przechowywane na wewnętrznej pamięci flash 32GB

?         tylna kamera 12MP z Sony Exmor R(TM) z przesłoną zdolną robić zdjęcia już po 1.5 sekundy od włączenia urządzenia

?         NFC (komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu) umożliwia korzystanie z rosnącej liczby aplikacji i usług NFC oraz SmartTagów Xperia

?         Udostępnianie plików w jakości HD przez DLNA, HDMI oraz użycie technologii BRAVIA Sync do sterowania Xperia S za pomocą pilota telewizyjnego, w przypadku podłączenia do telewizora, pozwala Xperia S zaoferować pełen zakres wrażeń w rozdzielczości full HD

 

Smart Extras dla Androida

Ogłoszeniu Xperii S towarzyszy wprowadzenie na rynek trzech nowych akcesoriów Smart Extras(TM) , które wzbogacają wrażenia użytkownika i proponują całkowicie nowy sposób wykorzystania smartfonów z Androidem.

Xperia SmartTags - reguluj ustawienia smartfonu pojedynczym ruchem

Xperia SmartTags współpracują z każdym smartfonem obsługującym technologię NFC, włączając w to Xperia S. Wystarczy przyłożyć smartfon do SmartTagu, o rozmiarze i kształcie niewielkiego, okrągłego tokenu, włączającego skonfigurowany uprzednio profil i funkcję telefonu, czyli np. budzik w telefonie dla SmartTagu przy łóżku, bądź aplikację GPS - w samochodzie. Profile te mogą zostać bardzo łatwo spersonalizowane według gustu użytkownika, a zaprojektowane by zaoszczędzić czas konsumenta i ułatwić mu korzystanie z urządzenia.

Zestaw słuchawkowy Smart Wireless pro - wielofunkcyjny, uniwersalny zestaw z Bluetooth

Ten zestaw stereo w technologii Bluetooth(TM) dla smartfonów z Androidem, oprócz rewelacyjnej jakości dźwięku, oferuje również wiele funkcji. Na ekranie zestawu użytkownicy mogą przeczytać smsy, zobaczyć numery przychodzących połączeń, mieć dostęp do kalendarza oraz korzystać z wielu innych udogodnień. Po odłączeniu od telefonu, zestaw może działać jak autonomiczny odtwarzacz MP3 i radio.

SmartWatch - dostęp do aplikacji oraz funkcji smartfonu za pomocą mikrowyświetlacza dla Androida

SmartWatch to akcesorium w formie mikrowyświetlacza umożliwiające komunikację ze smartfonami Android(TM) poprzez Bluetooth. Użytkownik może, przykładowo, dyskretnie przeglądać smsy, portale społecznościowe, dokonywać połączeń lub słuchać muzyki. Wyświetlacz zamontowany jest na pasku i może być noszony jak zegarek. Aplikacje umożliwiające użytkownikom personalizację urządzeń SmartWatch będą dostępne w Android(TM) market.

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie