YouTube dla Androida już w stylu Material Design

YouTube dla Androida już w stylu Material Design

Powoli na liście aplikacji firmy z Mountain View niewykorzystujących stylu Material Design zostaje coraz mniej pozycji. Przed chwilą zniknął z niej oficjalny klient serwisu YouTube dla Androida. Jak donosi serwis  Android Police , właśnie rozpoczął się proces stopniowego udostępnia użytkownikom nowej wersji programu z interfejsem przystosowanym do Lollipopa.
 
  
Nowy wygląd objawia się przede wszystkim w panelu bocznym oraz górnym pasku (który dodatkowo na ekranie ze stroną danego kanału zmienia kolor w zależności od jego grafiki profilowej). Programiści zapomnieli jednak zupełnie o odtwarzaczu, który nadal ma starą ikonkę menu (z trzeba kwadracikami zamiast okrągłych kropek).

Poza odświeżonym wyglądem pojawiła się także bardziej zaawansowana wyszukiwarka. Pozwala między innymi na odfliltrowanie filmów w jakości gorszej niż HD, wyświetlanie jedynie materiałów z licencją Creative Commons czy opublikowanych, np. w ciągu ostatniego tygodnia.

Ponieważ nowa wersja jest udostępniana stopniowo, nie każdy ma już do niej dostęp poprzez Google Play. Ale na ratunek oczywiście przyszli redaktorzy z Android Police, którzy opublikowali plik APK do ręcznej instalacji w swoim serwisie  APK Mirror .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie