Z30 kontra Człowiek, czyli BB10 gra na stole do Air Hockey

Z30 kontra Człowiek, czyli BB10 gra na stole do Air Hockey

Jak wszyscy wiemy programiści od zawsze mieli ciekawe pomysły na spędzanie czasu wolnego. Tym razem Stephen Lau, Systems Software Developer ze szwedzkiego oddziału BlackBerry w ramach zorganizowanego dla pracowników Hackathon'u postanowił pójść o krok dalej i zaprogramować kontrolowanego przez Z30 gracza do popularnej gry Air Hockey. Oto wynik jego ciężkiej, dwudniowej pracy:

Jak widzicie możliwości obecnych na co dzień w naszych kieszeniach urządzeń są wręcz niesamowite i ich wykorzystanie zależy tylko i wyłącznie od kreatywności właścicieli.

Samo wykonanie projektu jest stosunkowo łatwe, Stephen Lau zamontował swoje Z30 nad stołem za pomocą statywu od mikrofonu. Z takiego poziomu przednia kamera smartphone'a pokryła 85% powierzchni stołu. Następnie za pomocą wycieraczki zamocował âbramkarza' i całą tą konstrukcję zaprogramowano przez platformę Arduino z przystawką Bluetoot h i przekaźnikiem . Zielony krążek był śledzony przez kamerę z BlackBerry 10 i przetworzony tak aby telefon go zlokalizował i obliczył jego trajektorię dostosowując przy tym pozycję âbramkarza'. Dla zainteresowanych zagłębieniem w temat polecamy artykuł z DevBlog'u , a cały kod jest dostępny na portalu GitHub: https://github.com/blackberry/Cascades-Community-Samples/tree/master/airHockey
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie