Żegnamy Plan Socjalny TP. Witamy Plan Przyjazny

Żegnamy Plan Socjalny TP. Witamy Plan Przyjazny

Od 1 grudniaTelekomunikacja Polska wycofuje ze sprzedaży plan tp socjalny

Zastępuje go wprowadzony w maju 2008 r. planem tp przyjaznym. To najtańszy na rynku abonament telefoniczny, przeznaczony dla osób w trudnej sytuacji ekonomicznej, który kosztuje tylko 15 zł netto (18,30 zł brutto).


Plan tp przyjazny w cenie abonamentu oferuje 30 minut na rozmowy w sieciach stacjonarnych oraz możliwość korzystania z szerokopasmowego dostępu do internetu. Jego cena nie pokrywa kosztów świadczenia usługi, dlatego TP uzyskała zgodę UKE na jego wprowadzenie pod warunkiem, że będą z niego korzystać wyłącznie osoby mające stały zasiłek pieniężny z Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS), które na specjalnie przygotowanym formularzu dostarczą do TP potwierdzenie korzystania z pomocy OPS.

Spośród nich, na specjalnych warunkach z planu tp przyjaznego mogą skorzystać osoby zaburzeniami wzroku, mowy lub słuchu, którym na podstawie orzeczeń Powiatowego lub Wojewódzkiego Zespołu Orzekającego o Stopniu Niepełnosprawności, TP przyznaje dodatkową 50% ulgę w opłacie abonamentowej.

TP nie jest w stanie utrzymywać dwóch planów świadczonych z przyczyn społecznych poniżej kosztów, dlatego poinformowała o planach wycofania ze sprzedaży abonamentu socjalnego UKE i uzyskała zgodę regulatora.

Dotychczasowi klienci planu socjalnego mogą nadal z niego korzystać. Oczywiście mają również możliwość przejścia na każdy inny plan dostępny w ofercie TP. Po wybraniu innego abonamentu nie będą jednak mieli możliwości powrotu do planu socjalnego.

Od 1 grudnia 2008 roku w ofercie TP dostępne będą następujące oferty abonamentowe dla klientów indywidualnych: plan tp przyjazny, doMowy tp 60, doMowy tp 300, doMowy tp 1200, tp 60, tp 250, tp 2000, weekendowy, wieczory i weekendy oraz startowy.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie