Zintegrowany Informator Pacjenta. Dziś wyrobisz login w kilka minut

Zintegrowany Informator Pacjenta. Dziś wyrobisz login w kilka minut

Fot. FDS111/iStockpoto
Od dziś do 7 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym w Warszawie działać będzie mobilne stanowisko NFZ, gdzie można wyrobić login i hasło umożliwiające korzystanie ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Dostęp do ZIP pozwala dowiedzieć się przez internet, w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać, poznać status własnego ubezpieczenia (eWUŚ) oraz koszty leczenia, a także dowiedzieć się na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium - przypomniało biuro prasowe mazowieckiego oddziału NF.

- Od dziś do środy włącznie, w godz. 9-15, każdy kto mieszka, pracuje lub przejeżdża w pobliżu placu Bankowego będzie mógł uzyskać login i hasło do portalu Zintegrowany Informator Pacjenta - poinformował mazowiecki NFZ.

Jak zachęcają urzędnicy, wyrobienie dostępu do ZIP trwa kilka minut. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (wejście D, po prawej stronie od wejścia głównego, pokój nr. 2 na parterze).

Przy okazji można też wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), w tym przypadku trzeba jeszcze wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie internetowej funduszu.

Według danych NFZ od początku lipca blisko 9 tys. mieszkańców Mazowsza odebrało login i hasło umożliwiające korzystanie z osobistego konta w ZIP.

Zintegrowany Informator Pacjenta ruszył 1 lipca. Dzięki ZIP pacjenci mają m.in. dostęp do historii swojego leczenia. Mogą sprawdzić przez internet, z jakich świadczeń korzystali, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2013-08-07 15:18
Szkoda tylko ze z takimi rzeczami nie idą w parze zwolenienia urzędnikół zasaidajacych w NFZ!!
mrll
80.55.233.* 2013-08-06 14:22
a poza tym adresem nie ma żadnej mozliwości ustalenia loginu i hasła do tej usługi NFZ ?