Atak hakerów na sąd, który skazał Pussy Riot

Atak hakerów na sąd, który skazał Pussy Riot

Fot. PAP/EPA

Strona internetowa moskiewskiego sądu, który skazał członkinie zespołu Pussy Riot za antyputinowską punkową modlitwę w świątyni prawosławnej, została zaatakowana przez hakerów. Na głównej stronie zamieścili oni napisy Uwolnić Pussy Riot.

O ataku poinformowała rzeczniczka sądu Daria Lach, która w jakiś czas potem oznajmiła, że strona już normalnie działa.

Wideo o treści homoseksualnej bułgarskiego piosenkarza Aziza, obrazy i napisy wyszydzające rosyjski system sądowniczy i nowa piosenka Pussy Riot zatytułowana Putin roznieca pożary pojawiły się na stronie internetowej chamowniczeskiego sądu rejonowego w Moskwie, który w miniony piątek skazał na dwa lata kolonii karnej trzy członkinie zespołu.

Hakerzy zmienili też tytuły części strony dodając do nich złośliwe komentarze i niecenzuralne słowa.

Zamieścili też numer telefonu komórkowego z dopiskiem prosić Żenię - zdrobnienie od męskiego imienia Jewgienij. Człowiek pod tym telefonem przedstawił się jako bloger Jewgienij Wolnow. Powiedział, że nie wie, kto się kryje za tym cyberatakiem, ale zasugerował, że jego autorzy chcieli okazać poparcie dla trzech młodych kobiet; 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz zostały uznane za winne chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną i skazane na więzienie. - Taka reakcja hakerów jest zrozumiała - powiedział cytowany przez AFP bloger.

Czytaj więcej w Money.pl
Cały świat protestuje w obronie Pussy Riot
Sąd zdecydował, że członkinie zespołu trafią do łagru. W wielu krajach odbyły się happeningi w obronie kapeli.
Rosjanie je polubili. Putin wsadzi za kratki?
Przesadna reakcja Kremla na działalność punkowego zespołu Pussy Riot zdemaskowała rosyjskie władze.
sąd, atak, hakerzy, pussy riot
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
kjhg&&
212.14.47.* 2012-08-21 14:50
Teraz odstawiają grzeczne kobiety. Tymczasem te krowy przed głównym ołtarzem poświęconym Panu Jezusowi Chrystusowi odstawily pokaz pełen agresji, nienawiści i obscenicznych gestów. Jeszcze mógłbym zrozumieć popisy nastolatek ale to krowy mają po 20, 22, 30 lat. Taki wiek zobowiązuje do szacunku wobec religii nawet jeżeli jest się ateistkami o lewicowych poglądach politycznych.