Baumgartner bije kolejny rekord. Na YouTube! [WIDEO]

Baumgartner bije kolejny rekord. Na YouTube!

Fot. Luke Aikins/Red Bull Content Pool

Transmisję z Red Bull Stratos oglądało niemal 8 milionów widzów. A szalony skoczek przeszedł do historii jako gwiazda nie tylko przestworzy, ale i internetu.

Felix Baumgartner zdetronizował tym samym księcia Williama i Kate Middleton. I to szesnaście razy! Ich ślub śledziło bowiem zaledwie pół miliona widzów. Podobnymi statystykami pochwalić się mogą tegoroczne igrzyska olimpijskie w Londynie.

Przypomnijmy - Baumgartner skoczył ze spadochronem 14 października, z wysokości ponad 39 kilometrów. Udało mu się pobić rekordy najwyższego skoku ze spadochronem, najwyższego lotu załogowego balonem i najwyższej prędkości osiągniętej bez pomocy maszyny. A to oznacza, że jako pierwszy człowiek w historii zdołał przekroczyć w ten sposób barierę dźwięku.

Balon rozpoczął wznoszenie około godz. 17.30 czasu polskiego. Wyniesienie skoczka na pożądaną wysokość trwało ponad dwie i pół godziny. Przed skokiem Baumgartner miał do wykonania aż 40 czynności przygotowawczych, które miały pomóc mu bezpiecznie znaleźć się z powrotem na ziemi.

Ostatnim z nich było otworzenie drzwi kapsuły i wyjście na próg. Później skoczek spadał przez 4 minuty i 19 sekund, po czym otworzył spadochron. Wylądował po około 10 minutach lotu.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie