Bóg i Kościół w sieci. Google podał najnowsze dane

Bóg i Kościół w sieci. Google podał najnowsze dane

Fot. maebmij/CC/Flickr

Co miesiąc 55 milionów ludzi na świecie wpisuje do wyszukiwarki internetowej słowo Bóg , a 37 milionów Kościół - podaje Google. Katolicy mają świadomość, że internet jest narzędziem przekazywania wiary, z którego nie można zrezygnować.

Pisze o tym papież w orędziu na obchodzony dziś 47 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest on poświęcony głównie serwisom społecznościowym.

Choć wiele jest jeszcze do zrobienia Polscy księża i biskupi zaczynają coraz aktywnie w nich uczestniczyć. Przykładem jest biskup Marek Solarczyk z diecezji warszawsko- praskiej.

- 140 znaków, które mogę umieścić w serwisie wykorzystuje codziennie na skomentowanie Ewangelii - mówi IAR hierarcha. - Serwisy społecznościowe dają Kościołowi wielkie pole do popisu - dodaje jezuita ojciec Krzysztof Oldakowski.

Zdaniem zakonnika dla wielu ludzi cyfrowy świat jest tak samo ważny jak ten realny i to jedyna okazja, aby Kościół mógł do nich dotrzeć.

W orędziu na Dzień Środków Społecznego Przekazu papież wyraźnie zwraca uwagę, że serwisy społecznościowe mogą być miejscem dialogu.

internet, kościół, google, bóg
IAR
Czytaj także
Polecane galerie