CDP.PL chce konkurować z Allegro i Empikiem

CDP.PL chce konkurować z Allegro i Empikiem

Fot. DomenicoGelermo/iStockphoto
Producent gier CDP.PL rozpoczyna działalność jako sklep, który chce zmierzyć się z dotychczasowymi liderami polskiego e-commerce.

Niezależne CDP.PL będzie kontynuowało dotychczasową działalność dystrybucyjną, jednak w znacznie poszerzonej formie. Nowy sklep firmy ma oferować produkty w wersjach cyfrowych i fizycznych (z możliwością bezpłatnego odbioru paczki w kiosku Ruchu) w sześciu kategoriach: gry komputerowe, książki, film, muzyka, sprzęt elektroniczny (m.in. czytniki) oraz hobby (w tym gry planszowe i karciane oraz odzież i akcesoria).

Firma chce konkurować z dotychczasowymi liderami e-commerce w Polsce: Allegro, Empik i Merlin.

CDP.PL powstało w 2012 roku w wyniku przekształcenia pierwotnej firmy CD Projekt - polskiego dystrybutora i wydawcy gier komputerowych. Dotychczas CDP.PL współistniało w ramach Grupy Kapitałowej CD Projekt ze studiem CD Projekt Red, producentem kasowych gier z serii Wiedźmin, i firmą GOG Ltd. zarządzającą jedną z czołowych platform dystrybucji cyfrowej gier na rynkach zachodnim.

Formalnie spółka uniezależniła się od firmy macierzystej w listopadzie 2014, gdy zostały sprzedane jej pakiety kontrolne. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy trwały prace nad nową wersją sklepu.

CDP.PL jest oficjalnym polskim dystrybutorem m.in. produktów Activision Blizzard, SEGA i Wizards of the Coast. Właścicielami nowo wydzielonej firmy są Michał Gembicki, CEO i Robert Wesołowski, CFO.

e-commerce, allegro, empik, cdp.pl
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
mick489
31.61.140.* 2015-01-25 17:18
też mi się wydaje że to będzie głównie konkurencja dla typowo internetowych sklepów, w empiku jest ten plus że można sobie zamówić bezpłatną wysyłkę do ich sklepu stacjonarnego.. no i generalnie jest opcja kupienia w sklepie na miejscu, nie trzeba czekać na przesyłkę i można sobie obejrzeć towar przed zakupem.
edd__
46.112.10.* 2015-01-24 13:34
Jak może konkurować z allegro i empikiem skoro w cdp.pl prawi nic nie ma, kilka grup towarów i po kilka towarów w jednym dziale? Chyba wam się coś w tej redakcji pomyliło albo nie chciało wam się wejść na tą stronę przed napisaniem artykułu.

To tak jakbyście napisali, że producent hulajnóg w garażu będzie konkurował z VW i GM.