Chiński konkurent Google'a umacnia się

Chiński konkurent Google'a umacnia się

Fot. simone.brunozzi/CC/Flickr

Największa chińska wyszukiwarka internetowa o nazwie Baidu rośnie w siłę. Za sumę prawie 2 miliardów dolarów przejęła właśnie dystrybutora aplikacji telefonicznych.

W Chinach wyszukiwarka Google'a nie jest tak popularna jak jej chińskie odpowiedniki. Pod naciskiem władz Google w swej chińskiej wersji musi cenzurować wyniki wyszukiwania, a wiele produktów Google'a dla użytkowników w Państwie Środka jest po prostu niedostępnych.

Według raportów z wyszukiwarki Baidu korzysta w Chinach ponad 80 proc. internautów. Dziś poinformowano, że chiński koncern przejmie prawie 58 proc. udziałów w firmie 91 Wireless. Pozostałą część akcji Baidu odkupić ma od prywatnych udziałowców.

Wartość kontraktu to w sumie1,9 mld dolarów. Firma 91 Wireless działa na chińskim rynku od 6 lat. W tymczasie chińscy użytkownicy komórek ściągneli z jej serwerów ponad 10 miliardów aplikacji na telefony.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto sposoby na dobrą pozycję w Google
Zastosowanie tych porad spowoduje radykalny wzrost szansy na uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce.
Google kupił Waze. Za 1,3 mld dolarów
Po zeszłorocznym zakupie Instagramu przez Facebook i majowym przejęciu Tumblra przez Yahoo, przyszedł czas na ruch ze strony Google.
Nie podadzą nazwiska? Nie będzie internetu
Władze chińskie twierdzą, że jest to element kampanii walki z rozsiewaniem plotek. Dzisiaj poinformowano o sfinalizowaniu programu.
internet, chiny, google, baidu
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie