Czy Facebook przekroczył już masę krytyczną?

Czy Facebook przekroczył już masę krytyczną?

Fot. Johannes Fuchs / CC

Złe wieści dla wszystkich, którzy twierdzą, że prędzej czy później Facebook upadnie, a jego miejsce zajmie jakaś inna sieć społecznościowa. Tak to działało do tej pory, jednak statystyki, jakimi pochwalił się Mark Zuckerberg podczas spotkania z inwestorami, malują raczej obraz, na którym Facebook z roku na rok ma się coraz lepiej i... nadal rośnie.

W samym, ostatnim kwartale 2015 roku Facebook zarobił 5,84 miliarda dolarów, z czego za 80proc. tej kwoty odpowiadają użytkownicy, którzy logowali się do sieci społecznościowej przeztelefon lub inne, mobilne urządzenie.

Facebook może pochwalić się już ponad miliardem aktywnych użytkowników mobilnych (1,44 mld), co porównując z liczbą wszystkich użytkowników, która wyniosła 1,55 miliarda, jest świetnym wynikiem, który pokazuje, że Facebook doskonale radzi sobie z coraz większą popularnością mobilnego korzystania z sieci.

Nie zapominajmy też, że Facebook nie jest jedynym narzędziem... Facebooka. Chodzi oczywiście o inne usługi, które należą do giganta - przyjrzyjmy się im:

(fot. FACEBOOK)

Do tego, dzięki temu, że Zuckerberg kupił Oculusa, Facebook nawiązał też ścisłą współpracę z Samsungiem, jeśli chodzi o tworzenie treści i środowisk dla VR (wirtualnej rzeczywistości). Te z pewnością znajdą swoje miejsce na Facebooku i innych usługach należących do Zuckerberga, przez co serwis gotowy jest na kolejną, technologiczną ewolucję.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a
wyniki, użytkownicy, facebook, liczba użytkowników, instagram, oculus
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2016-03-18 11:13
No pewnie, teraz jak nie masz facebooka to nie istniejesz :)
2016-03-17 10:19
Upadek Facebookowi na pewno nie grozi - musiałoby się stać coś naprawdę poważnego, żeby ludzie zaczęli z niego rezygnować. Użytkowników będzie raczej tylko przybywać.