Dzień Ziemi. Interaktywne logo Google Doodle

Dzień Ziemi. Interaktywne logo Google Doodle

Fot. Google

Google tworzy nową animację - okolicznościowe doodle - i obchodzi najważniejsze święto ekologów, czyli Światowy Dzień Ziemi. Korzenie tego święta sięgają końca lat 60-tych w USA - za jednego z pomysłodawców uznaje się aktywistę Johna McConnell'a, który na konferencji UNESCO zaproponował organizację obchodów. Dziś Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata.

Ważny wkład miał w 1970 roku również Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska, który zaczął promować proekologiczne kampanie. Niezależnie od tego, w 2009 roku ogłoszony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, którego pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku.

Zobacz jak dbamy o ekologię:

Ekorozwój
  • fot: Yuri_Arcursi/Stockphoto
  • fot: Jeff McNeill/cc/flickr
  • fot: recycling.septober/sxc.hu
  • fot: garwee/sxc.uh
Ekolodzy obchodzą Dzień Ziemi w momencie równonocy, czyli w okresie, w którym długość dnia i nocy jest taka sama.W kultach rolniczych starożytności równonoc wiosenna wiązała się ze świętem życia, które dopiero się rodzi. Dziś podkreśla się najczęściej, że Dzień Ziemi symbolizuje swoistą równowagę i harmonię pomiędzy ludźmi różnych religii i kultur.
Czytaj więcej w Money.pl
Dzień Babci w Google Doodle!
21 stycznia obchodzimy dzień Babci. Z tej okazji Google Doodle dziś wita nas grafiką z kartkami okolicznościowymi dla naszych babć.
Google upamiętnia znanego matematyka
306 lat temu na świat przyszedł Leonhard Euler. Do tej pory jest uważany za jednego z najwybitniejszych matematyków w historii.
Na urodziny Google stworzyło jej Doodle
Maria Sibylla Merian - dziś 336 rocznica urodzin przyrodniczki i artystki.
Douglas Adams dziś w Google. Kim był?
Doodle to okazjonalne logo popularnej wyszukiwarki, pojawiające się przy okazji świąt, rocznic i ważnych wydarzeń.


Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2013-04-24 15:49
Google naprawde lubi zaskakiwać internautów, miło tak zobacyzć coś innego i ciekawego na swoim monitorze podczas odpalania google...