E-deklaracje coraz popularniejsze

Fot. Lincolnrogers/Dreamstime.com

Oszczędność czasu, ale także możliwość uniknięcia błędów. To główne zalety internetowego rozliczenia się z fiskusem. E-deklaracje cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

Z internetowych formularzy skorzystało już prawie milion pięćset tysięcy osób w Polsce. To prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. Beata Orzech-Ligęza, naczelnik urzędu skarbowego w Nowym Sączu powiedziała, że e-deklaracje to duża wygoda. Nie trzeba bowiem stać w długich kolejkach w Urzędach Skarbowych.

Dodała, że składając deklarację podatkową drogą elektroniczną można ustrzec się wielu błędów. Program bowiem pilnuje i sprawdza poprawność wysłanego dokumentu. Wykorzystanie systemu e-deklarcji zapewnia również bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Przy rozliczaniu podatku za ubiegły rok warto pamiętać o odpisaniu 1 procentu na rzecz organizacji pożytku publicznego. Piotr Kontkiewicz z resortu pracy i polityki socjalnej wyjaśniał ostatnio w radiowej Jedynce, że prawo daje nam możliwość nie tylko przekazania darowizny, ale też sprawdzenia, na co zostanie ona przeznaczona.

Na stronie ministerstwo pracy i polityki socjalnej można znaleźć wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego.

Nina Bekasiewicz z jednej z fundacji pomagającej niepełnosprawnym dzieciom przy pomocy dogoterapii, powiedziała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że dzięki środkom z 1-go procenta można objąć opieką większą liczbę miedzy innymi przedszkolaków.
Z fiskusem za 2012 rok musimy rozliczyć się do końca kwietnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast sądu unijna platforma dla każdego
Regulacje powstały z myślą o osobach, które dokonują zakupów w sieci, zwłaszcza w innym kraju UE.
internet, e-deklaracje, zeznania, e-pity
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
mareklew
109.196.49.* 2013-03-24 18:22
Wypełniłem e-deklarację po raz pierwszy - rewelacja! Jestem zachwycony! Wcześniej korzystałem z rożnych programów do rozliczeń, ale ten jest rewelacyjny! Jest intuicyjny, a w przypadku wątpliwości - ma podpowiedzi i sprawdzenie formularza - od razu wskazuje brak lub błąd. Poza tym zawiera instrukcje i akty prawne - wszystko jest na miejscu. 1% podatku można przekazać komu się chce, a nie jak w innych darmowych programach już ze wskazaniem na OPP. A co najważniejsze, nie trzeba odwiedzać US - wystarczy wysłać formularz drogą elektroniczną, wydrukować potwierdzenie przyjęcia i to wszystko! Mnie się to udało za pierwszym razem - SUPER! Polecam i życzę powodzenia