Ekologiczny design


Nazwa projektu:

Opracowanie wzoru użytkowego oraz rozpoczęcie produkcji linii wzorniczej przez Calitan

Program:

Innowacyjna Gospodarka

Priorytet:

IV Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia

Działanie

4.2 Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego

Beneficjent:

Calitan Furniture Factory Sp. z o.o.

Wartość projektu: 

16,9 mln zł

Dofinansowanie UE:

5,7 mln złOd kilku lat zauważyć można zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które wpływają nie tylko na wygląd mebli, ale i na wzrost ich funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest też świadomość ekologiczna klientów, która wymusza produkcję z uwzględnieniem proekologicznych rozwiązań. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wyszła firma Calitan Furniture Factory.Zakup nowoczesnej linii technologicznej pozwolił firmie wprowadzić na rynek nową kolekcję mebli eliminującą z frontów uchwyty z tworzyw sztucznych oraz aluminium. W ich miejsce wykorzystane zostały listwy powstałe z odzysku odpadów produkcyjnych. Zastosowanie bezuchwytowych frontów nadało meblom zgodny z panującymi na rynku trendami design. Ponadto meble stały się nie tylko bardziej proekologiczne, ale zyskały też na bezpieczeństwie i ergonomii.

 

Nowa linia wzornicza

Nowa linia wzornicza


Nasz klient otrzyma produkt w bardzo dobrej cenie, nie odbiegający jakościowo i wzorniczo od tych, które można kupić w Niemczech czy Austrii. Dodatkowym atutem jest fakt, że meble przeznaczone są do samodzielnego montażu - mówi Mariusz Zając, koordynator projektu.

Zastosowanie nowej linii produkcyjnej, która umożliwia obróbkę elementów węższych niż 70 mm pozwala także na maksymalne wykorzystanie jednego z podstawowych surowców do produkcji mebli - płyty wiórowej, co wiąże się ze znacznym obniżeniem ilości odpadów produkcyjnych, a to przekłada się na obniżenie kosztów produkcji i cenę wyrobów.

Czytaj także
Polecane galerie