Firma telekomunikacyjna Truphone wchodzi na polski rynek

Firma telekomunikacyjna Truphone wchodzi na polski rynek

Fot. sjlocke/iStockphoto
Międzynarodowy operator komórkowy, należący do Romana Abramowicza, zadebiutuje w Polsce 26 września. Pod koniec miesiąca ruszy też kampania reklamowa i informacyjna.

Nową usługą będzie Truphone Zone, w skład której wchodzą Niemcy, USA, Wielka Brytania, Holandia, Australia, Hongkong i Hiszpania). Polega ona na korzystaniu przez kilku użytkowników z jednej międzynarodowej taryfy obejmującej rozmowy, wiadomości i transmisję danych. Wykorzystuje koncepcję tzw. międzynarodowej karty SIM, która poza krajem wydania przełącza się na lokalne numery i pozwala dzwonić po lokalnych stawkach.

Truphone ruszył w 2006 r., jako operator podobny do Skype'a: oferujący tanie połączenia w technologii internetowej po sieci WiFi i dzięki umowom o roamingu krajowym z krajowymi operatorami. W 2010 r. został wirtualnym operatorem (MVNO), tworząc rozwiązanie określone jako międzynarodowa karta SIM, pozwalająca na wykonywanie tanich połączeń międzynarodowych (po cenach krajowych).

Oferuje je klientom biznesowym, obiecując niższe koszty usług telekomunikacyjnych, w tym niższe rachunki pracowników dzwoniących za granicę. Kampanię reklamową i informacyjną przeprowadzą agencje The Addictives i Maxus.

Czytaj także
Polecane galerie
2013-09-10 09:08
ta nazwa nie jest najlepsza moim zdaniem xD trupfon... no dobra ale abramowicz widze ze juz kombninuje jak tylko moze zeby kase cisnac i ciagnac od ludzi ale wydaje mi sie ze sie nie przebije ta marka z racji tego ze to samo virgin mialo zrobic i im sie nie udalo
mała rzecz,może -TRUFONE
178.36.253.* 2013-09-09 13:22
Na polski rynek nawet Sy-Fy zmieniło na Sci-Fi.Przypomnę Poloneza sprzedawanego na Francję: mer-de, bodajże.