Google ujawnił szczególnie popularne hasła

Google ujawnił szczególnie popularne hasła

Fot. Alain Bachellier / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Gigant Google ogłosił listę haseł najszybciej zyskujących na popularności w 2014 roku w jego słynnej wyszukiwarce. Na pierwszymi miejscu w Polsce znalazła się aktorka Anna Przybylska.

Anna Przybylska zmarła w październiku w Gdyni. To właśnie ten fakt wzbudził szczególne zainteresowanie polskich internautów.

Nakolejnych miejscach zestawienia w Polsce były mundial, gwiazda Eurowizji -Conchita Wurst oraz Krym.

W skali świata najszybciej na popularności zyskiwało hasło Robin Williams - to nazwisko znanego amerykańskiego aktora, który popełnił samobójstwo.

Globalnie zainteresowanie, podobnie jak w Polsce, wzbudził mundial, a także ebola.

Wśród polskich pytań najczęściej zadawanych wyszukiwarce Google były jak głosować, gdzie jest Trynkiewicz i czym jest kac.

Google wśród najbardziej innowacyjnych firm

Firma Apple to najbardziej innowacyjna korporacja świata - wynika raportu 50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata 2014 firmy konsultingowej Boston Consulting Group, który został zaprezentowany w środę w Warszawie. Blisko połowa z nich pochodzi z USA.

Na kolejnych miejscach znalazły się takie firmy jak Google, Samsung, Microsoft, IBM, Amazon, Tesla, Toyota, Facebook. Pierwszą dziesiątkę zamyka firma Sony.

Blisko połowa firm(24)z rankingu wywodzi się z USA a największą grupę wśród nich stanowią spółki technologiczne(12). Z kolei w Europie to Niemcy są wskazywane przez autorów raportu, jako kraj, z którego pochodzi najwięcej innowacyjnych firm. Z tego kraju wywodzi się 7 firm, a wśród nich dominują firmy motoryzacyjne(5). Łącznie z Europy w raporcie znalazło się 13 firm. Azjatyckie firmy uwzględnione w raporcie są z Japonii, Chin i Korei Południowej.

Badanie 50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata 2014 opierało się na rozmowach z 1500 menedżerami najwyższego szczebla odpowiedzialnymi za innowacje a także analizie wskaźników ekonomicznych firm.

Czytaj więcej w Money.pl

google, wyszukiwanie, hasła, kac, przybylska, ebola
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie