Gwałtowny spadek wirtualnej waluty Bitcoin

Gwałtowny spadek wirtualnej waluty Bitcoin

Fot. kupicoo/iStockphoto
Wartość wirtualnej waluty bitcon leci gwałtownie w dół. Spadek o 60 procent zaskoczył niejedną osobę, tym bardziej, że na początku tego roku za jednego bitcoina można było zapłacić mniej niż 20 dolarów, a kilkanaście dni temu kosztował pięć razy tyle.

Mimo spadku waluty o 60 procent, bitcoin nadal jest wart więcej niż przed zamknięciem cypryjskich banków. Zaskakujące jednak jest to, że dwa dni temu był wart 266 dolarów czyli około 830 zł, jednak w ciągu kilku godzin kurs spadł do 105 dolarów. W piątek rano już po wznowieniu transakcji cena spadła poniżej 100 dolarów. Tak nagły spadek jest zaskoczeniem dla wielu nabywców, zwłaszcza, że w ostatnich tygodniach biła ona kolejne rekordy.


Największa oraz nastrasza internetowa platforma Mt.Gox, która służy do wymiany bitcoinów na euro, dolary i złote jest nieczynna do godziny 17:00 czasu polskiego. Pracownicy platformy poinformowali, że została ona zamknięta tylko na kilka godzin w celu dodania serwerów. Tłumaczyli również, że tak dramatyczny spadek wartości waluty spowodowany jest zbyt dużym zainteresowaniem. W pierwszych dniach kwietnia przybyło 60 tys. nowych użytkowników, a każdego dnia w kwietniu w systemie rejestruje się 20 tys. nowych graczy. Nic dziwnego zatem, że strona Mt. Gox zaczęła się zawieszać.

Bitcoin jest cyfrową walutą, zaprojektowaną w 2009 roku. Jednym z motywów jej wprowadzenia był rozwój internetowej bankowości. Wirtualna waluta to środek płatniczy, który mimo że w rzeczywistości nie istnieje, to ma realną wartość. Zwolennicy tego systemu podkreślają takie zalety jak: niezależność od banków organów skarbowych i bezpieczeństwo oraz anonimowość transakcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Stworzą wirtualną pamięć narodu
Eksplorator sieci za pomocą zrzutów ekranu zacznie archiwizować zawartość 4.8 miliona brytyjskich stron internetowych, blogów, newsletterów i e-booków.
Buntują się przeciw NC+. Nowa witryna...
Internauci stworzyli specjalną stronę, na której można znaleźć gotowe wzory wypowiedzenia.
Korea Północna zaatakowała w sieci?
Seul twierdzi, że za atakiem cybernetycznym z marca, który doprowadził do wyłączenia dziesiątek tysięcy południowokoreańskich komputerów stoi Korea Północna.


internet, waluta, bitcoin
Czytaj także
Polecane galerie
2013-04-22 15:49
Co to jest za waluta?
2013-04-12 14:18
ktos zacza wyciagac pieniadze i przez to wszystko padlo, znow beda jaja jak na cprze tylko ze w internecie bo to tez sie swoimi prawami rzadzi niestety. oby sie nie skonczylo krachem jakims