Gwardia Szwajcarska ma stronę na Facebooku

Gwardia Szwajcarska ma stronę na Facebooku

Fot. Annesov/cc/wikimedia commons

Gwardia Szwajcarska, najstarsza i najmniejsza armia świata, zadebiutowała na Facebooku. Poinformowano o tym, w przeddzień jej święta, gdy w Watykanie tradycyjnie odbywa się zaprzysiężenie nowych gwardzistów.

Jutro przysięgę złoży 26 rekrutów. Dowódca formacji pułkownik Daniel Anrig wyjaśnił cele jej wejścia na portal społecznościowy: Chcemy poprawić naszą komunikację z młodzieżą, która w przeciwnym razie nie miałaby okazji dowiedzieć się, czym naprawdę jest papieska Gwardia Szwajcarska.

Na jej stronie na Facebooku znajdują się informacje na temat rekrutacji, służby i obowiązków gwardzistów.

Zainteresowanie utworzoną w 1506 roku Gwardią wśród młodych Szwajcarów, podkreślił dowódca, jest bardzo duże. Aby zostać do niej przyjętym, należy spełnić szereg warunków. Trzeba być obywatelem szwajcarskim, katolikiem i kawalerem, mieć od 19 do 30 lat oraz wzrost powyżej 174 centymetrów. Ponadto wymagane jest zakończenie służby wojskowej w armii Szwajcarii.

Służba w Watykanie trwa 2 lata i może zostać potem przedłużona.

O Watykanie czytaj więcej w Money.pl
Przeproszą za pedofilię. 15 minut ciemności
Przywództwo Benedykta XVI w walce ze skandalem pedofilii wśród duchowieństwa jest wskazówką dla całego Kościoła - powiedział ksiądz Charles Scicluna z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
Spór o władzę. Pekin chce zastąpić Watykan
Przy sprzeciwie Watykanu, lecz za zgodą komunistycznych władz tak zwany Chiński Kościół Patriotyczny zamierza wyświęcić co najmniej 7 nowych biskupów.
Pedofilia w kościele. Księża przeciw papieżowi
Arcybiskup Dublina Diarmuid Martin przyznał , że w Kościele irlandzkim i w Watykanie niektóre kręgi sprzeciwiają się surowej linii Benedykta XVI wobec skandalu pedofilii.
kościół, watykan, facebook, gwardia szwajcarska
PAP
Czytaj także
Polecane galerie