Hakerzy wyczyścili konta na 45 mln dolarów

Hakerzy wyczyścili konta na 45 mln dolarów

Fot. zmeel/iStockphoto

W stan oskarżenia postawiono w USA podejrzanych o wykradzenie danych dotyczących kart debetowych dwóch banków na Bliskim Wschodzie i wykorzystanie tych danych do kradzieży.

Aresztowanych jest w tej sprawie siedem osób. Według nowojorskiej prokuratury ósma osoba zamieszana w to przestępstwo została zamordowana w zeszłym miesiącu w Dominikanie.

Nowojorska komórka hakerska wykradła dane dotyczące kart debetowych Mastercard i dokonała na ich podstawie około 36 tysięcy operacji w 26 krajach w ciągu zaledwie 10 godzin - ujawnił resort sprawiedliwości USA. Między innymi podjęto łącznie 2,8 mln dolarów z bankomatów - powiedziała nowojorska prokurator Loretta Lynch, nazywając to przestępstwo potężnym XXI-wiecznym skokiem na bank.

Według prokuratury karty były wydane przez National Bank of Ras Al-Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bank of Muscat w Omanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymali 31 osób za kradzież diamentów
Trzy miesiące po spektakularnej kradzieży diamentów na lotnisku w Brukseli belgijska prokuratura poinformowała w środę, że w związku z tą sprawą w trzech krajach zatrzymano 31 osób.
Ukradli leki za ponad 160 tysięcy złotych
Większość leków złodzieje najprawdopodobniej rozdali lub wyrzucili. Odzyskanej części nie powinno się już wykorzystywać.
Znaleźli jajo warte milion euro. Ukradli je...
Jajo waży ponad kilogram i inkrustowane jest kilkuset szlachetnymi kamieniami. Ma około 25 cm wysokości i 19 cm średnicy.
policja, oszustwo, kradzież, hakerzy
PAP
Czytaj także
Polecane galerie