HTC utarło nosa Apple. Amerykański gigant ma problem

HTC utarło nosa Apple. Amerykański gigant ma problem

Fot. TouchFireType/youtube.com

Koncern z Cupertino próbował zatrzymać na granicy Stanów Zjednoczonych cały transport tajwańskich telefonów. Apple próbował wykorzystać do swoich celów celników. Nie udało się.

Roszczenia Apple to kolejna odsłona trwającej od grudnia wojny patentowej z HTC. Zdaniem Amerykanów, dwa flagowe modele tajwańskiego producenta - One X oraz EVO 4G LTE - naruszają patent data tapping, pomagający używać numerów telefonów poprzez różne aplikacje. Stanowisko to pół roku temu poparła Międzynarodowa Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych.

Po wczorajszym wniosku o zatrzymanie na granicy dostaw telefonów, Komisja przyjrzała się jednak sprawie po raz kolejny – informuje Bloomberg. Tym razem uznając, że nowe, poprawione modele, zostały pozbawione naruszającej patent funkcji. Mogą więc zostać dopuszczone do dystrybucji na terenie USA.

Apple miesiąc temu wytoczył przeciwko konkurentowi również inne działa. Zarzucił Tajwańczykom podawanie niedokładnych informacji amerykańskiej Agencji Celnej i chciał wstrzymania dostaw wszystkich modeli działających na systemie operacyjnym Google Android. Pozew został jednak odrzucony.

HTC ma obecnie 1,8 procent globalnej sprzedaży smartfonów, będąc mocno w tyle za głównymi potentatami - Samsungiem (20,7 proc.) oraz Apple (7,9 proc.). Zyski firmy w porównaniu z zeszłym rokiem spadły o 70 proc. W pierwszym kwartale 2012 roku, HTC zarobiło 151 milionów dolarów.

Czytaj więcej o HTC i APPLE
Wielka wojna o patenty. Oni pokonają Apple?
To już trzecia skarga, jaką tajwański producent telefonów komórkowych składa na amerykańską korporację do Międzynarodowej Komisji Handlu w USA.
HTC pod kreską. To koniec ery smartphonów?
Zyski firmy Petera Chou spadły o 70 proc. Podobnie jest z przychodami, które w tym roku będą mniejsze o 35 proc. Akcje HTC także lecą w dół.
patent, htc, aple
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Jaro455
31.175.36.* 2012-07-05 22:17
Wszystko można zmieścić w jednym słowie: iShit
ooopo
212.2.126.* 2012-07-04 08:47
Precz z wszystkim co produkuje ta firma!