Internet w 150 miejskich autobusach

Internet w 150 miejskich autobusach

Fot. daniel.s/CC/Flickr

Do końca roku pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z internetu w 150 miejskich autobusach w Warszawie. Urządzenia umożliwiające łączenie z siecią będą testowane w 20 pojazdach - zapowiedział stołeczny ratusz.

Połączenie z internetem umożliwią pasażerom urządzenia typu hot-spot przy wykorzystaniu technologii wifi. Dzięki współpracy z reklamodawcami pokrywającymi koszty transmisji danych, pasażerowie nie będą ponosić żadnych kosztów - podkreśla ratusz.

Jak poinformowano, początkowo urządzenia typu hot-spot zostaną uruchomione w 20 pojazdach Solaris URBINO10 (numery taborowe 1040-1059), realizujących przewozy z oddziału R2-Kleszczowa. Do 1 kwietnia planowane jest uruchomienie kolejnych 30 urządzeń umożliwiających połączenie z internetem.

Do końca roku z internetu będzie można korzystać aż w 150 warszawskich autobusach. Pod koniec roku będzie to największa sieć tego typu w Polsce - zaznacza ratusz.

Od 2007 r. spółka Miejskie Zakłady Autobusowe wzbogaciła się o 774 autobusy; w tym roku MZA wzmocnią się jeszcze o kolejne kilkadziesiąt autobusów przegubowych. Wraz z zakupami wycofywany jest z użytkowania starszy tabor. Są to głównie ikarusy - obecnie pozostało ich 58 - ale także niskopodłogowe neoplany i jelcze.

Czytaj więcej w Money.pl
To dotyczy już ponad 20 milionów Polaków
Na koniec 2012 roku blisko 20,8 miliona klientów indywidualnych miało dostęp do bankowości internetowej - poinformował Związek Banków Polskich.
internet, warszawa, autobusy
PAP
Czytaj także
Polecane galerie