Jak wybieramy operatorów komórkowych? Kluczowa jest cena

Jak wybieramy operatorów komórkowych? Kluczowa jest cena

Fot. PAP/DPA/Jochen Lübke

Jakimi kryteriami kierują się Polacy podczas podejmowania decyzji o podpisaniu umowy z operatorem komórkowym? Odpowiedzi na to pytanie dostarczają badania, przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab.

Podstawowym kryterium dla 41 procent respondentów jest cena, jaką ponoszą za usługikomórkowe. Kolejne miejsce na liście zajmuje jakość połączenia (37 procent). Często zdarza się, że w danej lokalizacji nie każda sieć oferuje satysfakcjonujący zasięg. Niemal co trzeci z przepytanych przez Ericsson bierze pod uwagę obsługę klienta u konkretnego operatora oraz oferowane przez niego pakiety usług.

Po 25 procent ankietowanych twierdzi, że przy wyborze operatora zwraca uwagę na konkretną ofertę lub jakość transmisji danych. Najrzadszym kryterium stosowanym przez konsumentów jest pozytywna opinia znajomych, korzystających z usług danego operatora (16 procent).

 

 

Raport Ericsson ConsumerLab dostarcza informacji dotyczących sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach świata. Część poświęcona Polsce została stworzona na podstawie 1865 ankiet internetowych. Ankietowani są grupą reprezentatywną dla 21 milionów Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z internetu przynajmniej raz w tygodniu.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie