Jedna karta zastąpi wszystkie? [WIDEO]

Jedna karta zastąpi wszystkie?

Fot. flyfloor/iStockphoto

Polacy mają już ponad 33 miliony kart płatniczych i regulują nimi 18% należności. To i tak 30% mniej niż u otwierających statystyki transakcji bezgotówkowych Kanadyjczyków. Portfele wypychają także karty lojalnościowe i członkowskie. Firma Coin z San Francisco znalazła rozwiązanie.

Wystarczy zaprogramować dane ze wszystkich kart na jedną - Coin, by zapomnieć o zbędnym plastiku. Podczas transakcji, za pomocą zainstalowanego w urządzeniu przycisku i wyświetlacza, wybieramy, która z nich ma być użyta.

Jak zapewniają producenci karta ma działać na całym świecie, także w Polsce. Coin jest wyposażony w pasek magnetyczny, który umożliwia transakcje w wykorzystujących tą technologię terminalach. Poza tym może być także skanowany. Na razie nie zapłacimy nim jednak w miejscach, gdzie akceptowane są jedynie karty czipowe. Prace nad tą funkcjonalnością trwają.

 

 

Karta Coin jest już dostępna w przedsprzedaży i kosztuje 55 dolarów. Na razie, bo gdy firma zbierze 50 tysięcy dolarów, potrzebnych do rozpoczęcia produkcji masowej, klienci będą płacili za nią już 100 dolarów. Pierwsze dostawy przewidziane są na lato 2014.

W zestawie znajdzie się przystawka, która ma służyć do samodzielnego programowania karty oraz aplikacja na telefon, mająca zapewnić bezpieczeństwo. Jeżeli Coin będzie zbyt daleko od naszego smartfona, transakcja nie zostanie potwierdzona. Bateria ma wystarczyć na dwa lata, później można ją wymienić, bez potrzeby zakupu nowej karty.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2013-11-25 13:46
no i w tym wszystkim powstaje najwazniejsze pytanie ajk to jest z bezpieczenstwem bo jakby nie patzrec to kolejny posrednik pomiedzy bankiem a uzytkwownikiem ,co potem dalej z mozliwosci podlluchiwania i gromadzenia danych o tej osobie??