Książę Andrzej założył konto na Twitterze

Książę Andrzej założył konto na Twitterze

Fot. wikipedia/CC BY 3.0 BR/ Roosewelt Pinheiro/ABr

Książę Andrzej jest pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który założył sobie osobiste konto w serwisie. Brytyjska monarchia ma dwa oficjalne konta na tym portalu, ale książę Yorku jako pierwszy tweetuje we własnym imieniu.

Andrzej, który jest czwarty w kolejce do tronu, podpisuje swoje wiadomości inicjałami AY. W ciągu zaledwie kilku godzin konto drugiego syna Elżbiety II, pod adresem @TheDukeOfYork, zaczęło śledzić 10 tys. osób.

Pomimo krótkiego czasu od uruchomienia konta pojawiło się już na nim kilkanaście obraźliwych wpisów. Książę Andrzej jest zwolennikiem wolności słowa - skomentował jego rzecznik.

Młodszy brat księcia Walii Karola śledzi na Twitterze wpisy organizacji charytatywnych, instytucji zajmujących się sztuką oraz klubu golfowego Hunstanton.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak ogłoszą wieść o królewskim potomku
Dziś dzięki internetowi wiadomość o dziecku Kate i Williama obiegnie cały świat w ciągu kilku sekund, ale rodzina królewska musi pogodzić realia współczesnych mediów z wymogami tradycji i protokołu.
Brytyjska królowa dostanie podwyżkę
Środki przekazywane monarchii pokrywają koszty utrzymania dworu królewskiego, w tym zagranicznych podróży, remontów budynków i płac służby.
Swoje 92 urodziny książę spędził w szpitalu
Pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który odwiedził dziś Filipa w szpitalu, był jego syn, książę Edward. Dziennikarzom powiedział potem, że jego ojciec ma się dobrze.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie