Łucznictwo na igrzyskach. Co na to Google Doodle?

Łucznictwo na igrzyskach. Co na to Google Doodle?

Fot. PAP/EPA

Wczoraj Google Doodle zapowiadały ceremonię otwarcia igrzysk, dziś startują z kategoriami. Otwiera je łucznictwo, w którym Polacy mają już swoje pierwsze sukcesy.

Aktualizacja godz. 09.39

Rafał Dobrowolski, który zainaugurował wczoraj występy reprezentantów Polski na letnich Igrzyskach XXX Olimpiady, zajął 14. miejsce w rundzie rankingowej indywidualnego konkursu łuczników. Dobrowolski zdobył 672 punkty, co jest rekordem Polski.

W 1/32 finału, w poniedziałek, rywalem Polaka będzie Brazylijczyk Xavier Daniel Rezende, który w rundzie rankingowej zajął 51. pozycję.

Trener Ryszard Pacura jest zadowolony z dzisiejszego występu swojego podopiecznego.

- Bardzo dobrze się ułożył i fajnie, że z wysokiego miejsca startuje. Jest szansa powalczenia i myślę, że może powtórzyć, albo jeszcze polepszyć ten wynik w końcowej klasyfikacji. Bardzo dobrze dzisiaj strzelał technicznie i myślę, że w takiej dyspozycji może walczyć o wysokie miejsce - mówił trener.

Tak dziś witają nas Google Doodle:


Google.pl

Wczorajszą rywalizację łuczników wygrał Im Dong-Hyun. Koreańczyk ustanowił rekord świata wynikiem 699 punktów, bijąc poprzedni, należący także do niego o 3 pkt. Maksymalna liczba punktów, jaką można zdobyć, to 720.

Reprezentantka Polski - Natalia Leśniak zajęła 38. miejsce w konkursie łuczniczek. Polka zdobyła 639 punktów. Wygrała Koreanka Bo Bae Ki z wynikiem 671 pkt.

Łucznictwo, tak jak turnieje piłkarskie kobiet i mężczyzn, ruszyły jeszcze przed oficjalną inauguracją igrzysk. Google Doodle już wczoraj przywitało nas grafiką, poświęconą ceremonii otwarcia.

londyn, olimpiada, igrzyska olimpijskie, google doodle, łucznictwo
IAR
Czytaj także
Polecane galerie