Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami

Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami

Fot. Haz - Fotolia.com

System Windows ma wiele mechanizmów do ochrony danych użytkownika. Jednym z nich jest Windows Defender, który wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie. I, jak się okazuje, staje się coraz skuteczniejszy.

Kto wie, być może za jakiś czas kupno oprogramowania antywirusowego będzie już zupełnie mijało się z celem. Według testów organizacji AV-Test, Windows Defender od Microsoftu staje się bardzo dobrą propozycją jako samodzielne rozwiązanie do ochrony przed złośliwymi programami.

Do tej pory w testach AV-Test moduł Windows Defender radził sobie słabo. Jednak tym razem zajął mocną pozycję, choć nadal tytuł lidera należy do Kaspersky Lab. A to oznacza, że typowy użytkownik, który wie jak posługiwać się komputerem i który nie ma na nim krytycznych, np. wartych dużych pieniędzy danych, może właściwie odpuścić sobie kupno dodatkowego programu antywirusowego.

Pełne wyniki rankingu AV-Test znajdziecie poniżej. W poszczególnych kolumnach przedstawione są rezultaty uzyskane w trzech kategoriach testowych - jakość ochrony, wydajność i łatwość użytkowania.

 

 

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat
microsoft, antywirus, windows defender
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie