Microsoft odnotował stratę. Pierwszy raz w historii!

Microsoft odnotował stratę. Pierwszy raz w historii!

Fot. cloudsoup/CC/Flickr

Najnowsze dane nie są przychylne dla giganta z Redmond. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mu się zamknąć kwartału ze stratą. Aż do teraz.

Drugi kwartał tego roku Microsoft zamknął łączną stratą w wysokości 492 milionów dolarów. Dla porównania, w analogicznym okresie w roku ubiegłym zrobił na czysto 5,9 miliarda. Dane szokują tym bardziej, że to pierwszy taki przypadek od czasów wejścia koncernu na giełdę w 1986 roku - podaje BBC.

Za fatalne wyniki Microsoftu odpowiada projekt Aquantive. Cel był szczytny - miał on zapewnić Microsoftowi konkurencyjność na rynku reklam internetowych i pozwolić mu stanąć w szranki z Google. Od czasu zakupu w 2007 roku nie udało się jednak zrealizować zamierzonych celów, wobec czego Microsoft odnotował go po stronie strat. I to dużych, bo opiewających na kwotę 6,3 miliarda dolarów - donosi BBC.

Czytaj więcej Microsoft ujawnił datę premiery Windows 8 Najnowszy system operacyjny pojawi się w sprzedaży już 26 października. Microsoft nieźle radzi sobie natomiast w innych dziedzinach, a jego dochód w drugim kwartale wyniósł ponad 18 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 4 procent w odniesieniu do wcześniejszego kwartału. Po ogłoszeniu tych wyników, akcje Microsoftu wzrosły o 1,6 procent.

Przed gigantem z Redmond sporo teraz pracy. Branża już zaciera ręce na myśl o 26 października, kiedy do sklepów trafi jego najnowszy system operacyjny, Windows 8. Jak podaje sam Microsoft, aktualizacja systemów Windows jest najważniejszym tego typu projektem od ostatnich 10 lat.

Czytaj więcej Microsoft Office 2013. Można już pobrać wesję testową Gigant z Redmont zaprezentował wczoraj najnowszą odsłonę swojego pakietu biurowego. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy też następna wersja pakietu Office - Microsoft Office 2013. Już dziś na oficjalnej stronie koncernu do pobrania jest jego wersja testowa.
Pakiet w większym niż dotychczas stopniu, wykorzystywać ma technologię chmury.

Wszyscy wypatrują też momentu, w którym na sklepowe półki trafi słynny tablet od Microsoftu.

microsoft, aquantive, windows 8, microsoft office 2013
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dsfdas
89.229.27.* 2012-07-22 11:29
Ehh a na cholere mi ta 8 ?
_jozek
79.191.182.* 2012-07-21 10:06
moze dzieki temu szybciej swiatlo dzienne zobaczy nowy xbox:)
2012-07-20 14:47 Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trzeba oddać to co się zdobywało lichwą!