Nk.pl na sprzedaż. Serwis społecznościowy został przejęty przez Onet?

Nk.pl na sprzedaż. Serwis społecznościowy został przejęty przez Onet?

Fot. nk.pl

W ostatnich latach Nk.pl (dawniej Nasza-Klasa) nie miała dobrej passy. Pierwszy duży polski serwis społecznościowy nie powstrzymał ucieczki sporej grupy użytkowników Facebooka.

Dlatego właściciele - ostatnio głównym udziałowcem był fundusz Excolimp - zaczęli spółkę restrukturyzować i wystawili na sprzedaż. 

Jak podał Antyweb.pl, Nk.pl jest już po audycie badającym stan spółki, a transakcja sprzedaży jest już praktycznie sfinalizowana. Potwierdziliśmy, że spółka była wystawiona na sprzedaż. 

Według informacji z rynku, w rozmowach brały udział też największe portale - Wirtualna Polska (wydawca serwisu Biztok.pl) i Onet. Według nieoficjalnych informacji to ten ostatni ma być nowym właścicielem Nk.pl. Ale nie sam, a we współpracy z krakowskim producentem gier Ganymede.

Ani z Nk.pl, ani z Ganymede nie udało nam się - do momentu publikacji - uzyskać komentarza w tej sprawie. 

- Z założenia nie komentujemy żadnych informacji i plotek rynkowych dotyczących naszych aktywności na rynku ani naszych konkurentów i pozostaniemy konsekwentni tej zasadzie - odciął się krótko Robert Bednarski, prezes Onetu.

Nasze źródło potwierdziło nam jednak, że Nk.pl była jednym z kilkunastu podmiotów na liście potencjalnych przejęć Onetu.

[Aktualizacja] Ganymede za to wprost zaprzeczyło informacji. - Nic o tym nie wiem - odpisał nam Marek Wylon, prezes firmy.

Do informacji o rozmowach z Nk.pl nie chciała się odnosić Katarzyna Halicka, rzecznik Grupy Wirtualna Polska. - Nie komentujemy spekulacji rynkowych - powiedziała nam tylko.

Nk.pl od dłuższego czasu notuje spadek oglądalności - w sierpniu tego roku miała 5,6 mln użytkowników (najnowsze dane z Megapanel PBI/Gemius), czyli ponad dwukrotnie mniej niż w szczytowym momencie. 

Rok temu spółka ogłosiła, że ogranicza sprzedaż reklam. Biznes utrzymywany jest głównie z mikropłatności od użytkowników (przede wszystkim w grach). 

Grami zresztą zajęli się dwaj założyciele Naszej Klasy - Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal - w firmie Ten Square Games. Jedna z ich gier - "Na ryby" - notowała bardzo dobre wyniki przychodowe w Nk.pl.

W 2011 r. właściciel Nk.pl ujawnił, że miał 75,3 mln zł przychodów, z czego nieco ponad połowa pochodziła z reklamy - ok. 53 proc. 

Czytaj także
Polecane galerie