Papież na Twitterze robi furorę. Pęknie milion?

Papież na Twitterze robi furorę. Pęknie milion?

Fot. CPP/Polaris/East News

To prawdziwy fenomen na Twitterze - tak włoskie media podsumowały ogromne zainteresowanie użytkowników zapowiedzią stałej obecności Benedykta XVI na tym portalu. W ciągu czterech godzin profil papieża zaczęło obserwować ponad 100 tysięcy ludzi z całego świata.

Choć na profilu Benedykta XVI nie pojawiła się jeszcze żadna wiadomość liczba jego obserwatorów rośnie w bardzo szybkim tempie - stu na minutę - w oczekiwaniu na pierwszy tweet, który według oficjalnych informacji Watykanu zostanie tam umieszczony 12 grudnia.

Agencja Ansa podała prognozy, według których w najbliższych dniach liczba fanów papieskiego profilu @pontifex przekroczy milion. Benedykta XVI już powitali użytkownicy z niemal wszystkich zakątków świata- od Kanady, poprzez Filipiny, Australię po Brazylię.

Ta kolejna inicjatywa Watykanu na polu najnowszych technologii wywołała nie tylko autentyczną gorączkę, ale również ogromną dyskusję wśród światowej społeczności internautów. Kilka najpopularniejszych wątków odbywa się pod hasłami: Habemus papam i Papież na Twitterze.

Wśród użytkowników rozpoczęła się nawet dyskusja, czy Benedykt XVI pobije rekord prezydenta Baracka Obamy, którego profil śledzą 24 miliony ludzi.

W związku z zamieszczeniem także nieprzychylnych czy też ironicznych komentarzy na tym popularnym portalu społecznościowym zauważa się przy okazji, że pojawia się także wymagająca refleksji kwestia ochrony wizerunku papieża.

Od 12 grudnia na Twitterze będą pojawiać się krótkie teksty, złożone z fragmentów papieskich rozważań, przemówień i homilii, miedzy innymi po polsku ( @pontifex_pl.).

Komunikaty będą ukazywać się także po hiszpańsku, portugalsku, angielsku, francusku, niemiecku i arabsku a w niedalekiej przyszłości również prawdopodobnie po chińsku.

Na razie do dnia debiutu użytkownicy Twittera mogą kierować pytania do papieża. Pierwsze jego teksty będą odpowiedziami na pytania dotyczące wiary.

Ponadto Watykan poinformował, że Benedykt XVI będzie sam wybierał fragmenty swych rozważań, które będą umieszczane na Twitterze w formie krótkich komunikatów liczących do 140 znaków.

papież, watykan, benedykt xvi, twitter
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
czytacz
195.117.149.* 2012-12-26 19:04
ja nie jestem księdzem , nie opowiadaj bajek
2012-12-12 15:17
Szczerze nei sąðzę żeby Papież prowadził sam Twittera... po prostu pic na wodę fotomontaż, głowa kościoła miałą by sie zajmowac czymś takim?! No proszę was!
sesio
85.219.130.* 2012-12-05 08:40
Jak to furora ? Jak piszą (bo muszą) tam sami księża ?!