Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polacy zarejestrowali 285 tys. nowych domen .pl

Polacy zarejestrowali 285 tys. nowych domen .pl

Fot. pixabay/ CC0 Public Domain
Według najnowszego raportu NASK za drugi kwartał 2015 roku, rejestracja domen polskich wciąż wykazuje wysoką dynamikę, osiągając 285 tys. nowych nazw.

Raport NASK za drugi kwartał 2015 przynosi informacje o dynamicznym wzroście stanu rejestru. Na koniec czerwca 2015 r. w rejestrze było już 2 593 474 nazw, co oznacza wzrost wobec pierwszego kwartału o 53 512 nazw i jednocześnie ponad 2% dynamikę przyrostu kwartalnego, która była najwyższa od 3 lat. Regularnie rośnie też ilość nowych rejestracji domen .pl – w okresie kwiecień - czerwiec br. przybyło 285 003 nazw domeny .pl.

NASK w raporcie za II kwartał informuje, że pozycję lidera w nowych rejestracjach, jak i w obsłudze abonentów nazw domeny .pl od kilku kwartałów utrzymuje nazwa.pl – rejestrator ze 100 proc. polskim kapitałem. W okresie od kwietnia do czerwca br. co trzecia domena polska zamawiana była za pośrednictwem nazwa.pl. Na drugim miejscu znalazła się home.pl. Nowością jest pojawienie się OVH SAS w raporcie NASK prezentującym kwartalne wyniki osiągane na polskim rynku domen.

W zakresie obsługi abonentów rejestru domen polskich, nazwa.pl ma udział 23,80% spośród ponad 976 tys. abonentów domeny .pl. Na drugim miejscu znalazło się home.pl.

domeny
Czytaj także
Polecane galerie