Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polskie innowacje rosną jak na drożdżach

Polskie innowacje rosną jak na drożdżach

W tegorocznej 11 odsłonie rankingu Technology Fast 500, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, znalazło się aż 15 firm z Polski - podaje "Rzeczpospolita".

Ranking został stworzony w celu porównania najszybciej rozwijających się publicznie i prywatnie spółek technologicznie innowacyjnych w regionie EMEA - Europa, Bliski Wschód i Afryka. Analiza opiera się na tempie wzrostu przychodów z ostatnich pięciu lat.

Polskę reprezentują takie firmy jak Inwestycje.pl, Euro-Tax.pl czy Hawe. Najwyższe 26 miejsce wśród polskich firm zajęła Netmedia. To spółka z segmentu nowych technologii, specjalizującą się w nowatorskich systemach informatycznych oraz szeroko pojętym e-commerce. Firma stawia na szybko rozwijającesię rynki, takie jak turystyka, nieruchomości, inwestycje alternatywne, usługi lokalizacyjne i portale tematyczne.

Jednak tegorocznym zwycięzcą Deloitte Technology Fast 500 okazała się, pochodząca z Turcji, firma Logic Bilisim. W ostatnich pięciu latach zwiększyła sprzedaż o 28617%. Podmiot tworzy rozwiązania technologiczne dla operatorów telefonii komórkowej i dostawców internetu.

Czytaj także
Polecane galerie