Rewolucyjne farmy wiatrowe z Polski. "Niespotykana efektywność"

Rewolucyjne farmy wiatrowe z Polski. "Niespotykana efektywność"

Rodzima spółka, która zajmuje się promowaniem polskich wynalazków związanych z energetyką, przekonuje, że ma wynalazek, który "odkształci rozumienie energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie".

Chodzi o nowy typ farm wiatrowych, tzw. "Pionowe siłownie wiatrowe Piskorza", które charakteryzują się zupełnie odmienną konstrukcją od tradycyjnych elektrowni wiatrowych w formie gigantycznych wiatraków.

Jest to polski wynalazek, polska produkcja i polska firma - podkreśla firma.

Jak przekonuje spółka ProEnergetyka na swojej stronie internetowej, pionowe siłownie wiatrowe są znacznie doskonalsze od dotychczas stosowanych na całym świecie rozwiązań.

ProEnergetyka wylicza liczne zalety, jakimi mają charakteryzować się pionowe siłownie na tle wiatraków. Są to m.in. czterokrotnie niższy próg siły wiatru, przy którym zaczynają działać, praca przy każdym kierunku wiatru, wysokość maksymalnie 30 m, dzięki czemu nie jest wymagana zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego, 1,5 raza większa efektywność, a także niższe koszty eksploatacji.

Jak informuje Polskie Radio, do tej pory zbudowano jedną elektrownię nowego typu - w miejscowości Kodeń na Podlasiu.

W tym roku jeszcze pójdzie rzeszowskie i stocznie w Trójmieście. Zainteresowanie jest duże nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, szczególnie w Azji - przekonuje Sylwester Salach z firmy ProEnergetyka.

Czytaj także
Polecane galerie