Rosyjskie służby z dostępem do kont na Skype

Rosyjskie służby z dostępem do kont na Skype

Fot. Goldfaery/iStockphoto

Microsoft zgodził się udostępniać dane swoich użytkowników rosyjskim służbom specjalnym. Jak informuje agencja ITAR-TASS, amerykański koncern potwierdził gotowość przechowywania przez 6 miesięcy nagrań, korespondencji oraz danych przesyłanych przez swoich użytkowników i przekazywania ich rosyjskim organom bezpieczeństwa.


Według agencji, chodzi głównie o dane użytkowników Skype. Odpowiedź Microsoft związana jest z projektami ustaw antyterrorystycznych, które trafiły pod obrady Dumy Państwowej.

Deputowani proponują między innymi zwiększenie pełnomocnictw służb specjalnych w zakresie inwigilacji obywateli. Nowe przepisy zobowiązywałyby osoby fizyczne i firmy, które organizują wymianę informacji w internecie, do gromadzenia i przechowywania treści korespondencji. Dotyczy to zarówno tekstu, obrazu, jak i dźwięku.

Oprócz tego w pakiecie proponowanych zmian ustawowych znalazły się przepisy umożliwiające kontrole internetowych operacji finansowych. Projekty poprawek przygotowali eksperci organów bezpieczeństwa twierdząc, że pomogą one w zwalczaniu terroryzmu.

skype, microsoft, inwigilacja w internecie
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2014-01-16 13:45
no rosyjskie sluzby to chyba nawet wogole nie musza nic mowic i nic robic w temacie zdobywania inforamcji przynajmniej nie musza sie tym chwailic bo to wiadomo ze maja dostep ;) tak czy inaczej hehe
okt
188.147.105.* 2014-01-15 23:28
Projekty poprawek przygotowali eksperci organów bezpieczeństwa twierdząc, że pomogą one w zwalczaniu terroryzmu. i opozycji przy okazji ;)