Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rower przyszłości od... mistrza Polski. Na projekt zbiera pół miliona funtów

Rower przyszłości od... mistrza Polski. Na projekt zbiera pół miliona funtów

Fot. Nuseti

500 tys. funtów na Nuseti, rower górski z napędem wbudowanym w ramę. Tyle pieniędzy na znanym serwisie Kickstarter szuka Grzegorz Zieliński, mistrz Polski w downhillu.

Dlaczego akurat w ramie? Bo tam można praktycznie cały napęd - przekładnie razem z łańcuchem - schować, w ten sposób zabezpieczając przed warunkami atmosferycznymi, wodą, piaskiem itp.

Zwykle ochrona przekładni wiąże się z ograniczeniami możliwości roweru (jak choćby mniejsza liczba przełożeń). Zieliński, który nad swoim rowerem pracował od 2008 r., znalazł i na to patent - w Nuseti jest 16 przełożeń, co więcej, można je zmieniać bez konieczności pedałowania. 

Po cenie widać jednak, że nie będzie to rower masowy, a sprzęt dla pasjonatów - już sama rama z karbonu z wbudowanym w nią napędem będzie kosztowała ponad 2,5 tys. euro, czyli ponad 10 tys. zł. Za cały rower trzeba będzie zapłacić przynajmniej 4,6 tys. euro.

Wygląda na to, że Polacy specjalizują się w konceptach związanych z łańcuchem w rowerach. Wcześniej w Biztok.pl opisywaliśmy projekt warszawskiego fizyka na rower... bez łańcucha.

Wszystkie rowery -15%! Sprawdź!

Oto rower bez łańcucha. Wymyślił go Polak, wygrał 40 tys. zł
Czytaj także
Polecane galerie