Sikorski zaprosił internautów na spotkanie

Sikorski zaprosił internautów na spotkanie

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Poznali się w sieci, teraz spotkali się w realu. Kilkudziesięciu internautów wzięło udział w wieczornym spotkaniu z ministrem Radosławem Sikorskim w Warszawie.

Szef polskiej dyplomacji zaprosił do rozmowy osoby, które śledzą jego profil na portalu społecznościowym Twitter. Radosław Sikorski jest jednym z najaktywniejszych użytkowników tego medium wśród polskich polityków.

Internauci pytali ministra zarówno o media społecznościowe jak i o polską politykę zagraniczną - na przykład o stosunki z Litwą, Mołdawią czy Wielką Brytanią. Ci, którzy nie przyjechali do Warszawy, mogli zadać pytanie za pośrednictwem Twittera.

Radosław Sikorski używa Twittera od trzech lat. Według danych na jego profilu, od tego czasu zamieścił niemal 3,5 tysiąca wpisów. Profil ministra spraw zagranicznych obserwuje ponad 100 tysięcy osób.

Radosław Sikorski jest pierwszym wysokiej rangi polskim politykiem, który zorganizował spotkanie ze swoimi obserwatorami z Twittera. Wcześniej na taki pomysł wpadł m.in. szef brytyjskiej dyplomacji William Hague oraz amerykański ambasador w Polsce Stephen Mull, który był jednym z gości dzisiejszego spotkania z Radosławem Sikorskim.

Czytaj więcej o działaniach szefa MSZ w Money.pl
Sikorski złamał prawo w sprawie gazu z Rosji?
Zdaniem posłów opozycji, zachowanie szefa MSZ mogło być korzystne dla wybranych inwestorów.
Sikorski pisze do dyrektora hotelu. Chodzi o telewizję
Szef MSZ zatrzymał się w eleganckim hotelu w Berlinie. Zdziwiło go to, co zobaczył w swoim pokoju.
Mamy nowych ambasadorów. Zobacz gdzie
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wręczył nominacje dwóm nowym polskim ambasadorom - poinformowało MSZ.
sikorski, twitter
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-03-05 11:17
Brawo dla Radka :) Wreszcie jakies ludzkie zajecie znalalz dla innych. ciekawe czy byly tam tez jakies troole internetowe xD
na-uta
92.22.2.* 2013-03-05 00:43
Radek, czemu ty nie masz dzieci ?
dryn
89.70.205.* 2013-03-05 00:05
Nikt nic nie napisał???? Boją się Sikorskiego???