Sprawdzili czytelnictwo gazet w sieci. Dramat?

Sprawdzili czytelnictwo gazet w sieci. Dramat?

Fot. maebmij/CC/Flickr

Francja jest na ostatnim miejscu spośród krajów UE, jeśli chodzi o lekturę prasy w internecie; robi to tylko 38 proc. internautów w tym kraju. Z kolei Polacy, obok mieszkańców Irlandii i Cypru, najrzadziej prowadzą blogi - podał dziś Eurostat.

Unijna średnia jeśli chodzi o czytelnictwo gazet w sieci wynosi 61 proc. Najchętniej taki rodzaj lektury wybierają mieszkańcy Litwy (92 proc.), Estonii (91 proc.), Finlandii (89 proc.), Łotwy (88 proc.), Szwecji oraz Węgier (86 proc.) i Czech (85 proc.) - poinformowało unijne biuro statystyczne.

Jeśli chodzi o korzystanie z bankowości internetowej, najbardziej aktywni są mieszkańcy Finlandii (91 proc. internautów), a najmniej - Bułgarii i Rumunii (odpowiednio 7 i 8 proc.). W Polsce z takiej możliwości korzysta ok. połowy internautów (51 proc.). Unijna średnia wynosi 54 proc.

Z kolei w kategorii udzielania się w serwisach społecznościowych na prowadzenie wysunęli się Portugalczycy; za pośrednictwem takich serwisów komunikuje się 75 proc. internautów w tym kraju. Najmniej aktywni są znowu mieszkańcy Francji (40 proc.), za którymi znaleźli się jedynie Czesi.

Najrzadziej własne blogi prowadzą mieszkańcy Polski, Irlandii i Cypru (po 5 proc.). Rekordzistami są mieszkańcy Holandii - 17 proc. spośród nich udziela się w sieci w ten sposób; na drugim miejscu uplasowali się Węgrzy (16 proc.). Średnia w UE to 9 proc.

internet, francja, prasa, sieć, blog
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2012-12-27 12:04
a mówią, ze to Poalcy mało czytają i że nie gospodarują dobrze swoim czasem w Internecie, chyba nie do końća tak jest, jak to widać w powyższym raporcie
arweycqyga5e
46.112.248.* 2012-12-22 20:12
Z czego wynika że Czesi są mądrzy bo unikają szajsbooków, Holendrzy to ekshibicjoniści skoro niemal co piąty ma bloga a gospodarka Finlandii jest w 91% wirtualna co życie kiedyś zweryfikuje.