Telefonia komórkowa w Wielkiej Brytanii. Wypuścili sztangę do ćwiczenia kciuka

Telefonia komórkowa w Wielkiej Brytanii. Wypuścili sztangę do ćwiczenia kciuka

Fot. lusi/CC/sxc.hu
Brytyjski operator telefonii komórkowej O2 wypuścił na rynek mini sztangę do podnoszenia ciężarów... kciukiem. Ma to być recepta na powszechne jakoby cierpienia generacji SMS-owej. Zdaniem części recenzentów urządzenia - jest to jednak bardziej reklama samej O2.

Według zleceniodawcy studium - w ciągu minionych 5 lat aż 26 milionów Brytyjczyków generacji komórkowej odczuwało bóle kciuka związane z SMS-owaniem.

Sztanga to pomysł na podniesienie kondycji fizycznej kciuków przed wprowadzeniem na rynek nowej generacji telefonów komórkowych G-4. Łukowate wygięcie w połowie pałąka, daje nasadzić niemal nic nieważącą sztangę na kciuk. Do urządzenia załączono ulotkę z opisem urazu spowodowanego wbijaniem tekstu na klawiaturze telefonu i najbardziej efektywnych ćwiczeń.

Brytyjska służba zdrowia nie stwierdziła dotychczas przypadków wymagających hospitalizacji. Ale rzeczniczka Towarzystwa Dobroczynnego Fizjoterapii powiedziała dziennikowi The Independent, że istotnie urazy i syndrom chronicznego przeciążenia mięśnia kciuka zdarzają się, zwłaszcza wśród użytkowników Blackberry. Nie słyszała jednak, aby mogło na to pomóc podnoszenie ciężarów.
Czytaj więcej w Money.pl
Groźny wirus atakuje smartfony
Złośliwe oprogramowanie o nazwie Android.Pincer.2.origin to tzw. trojan, czyli program, który podszywając się pod przydatne dla użytkownika programy, instaluje niebezpieczne oprogramowanie.
Padła granica na rynku komórek
Na całym świecie od stycznia do marca sprzedało się ponad 418 milionów telefonów.
50 tys. za pisanie smsów. Nauczyła go mama
Austin Weirschke, 17-letni mieszkaniec Nowego Jorku, jest najszybciej piszącą esemesy osobą w Stanach Zjednoczonych.


sms, telefon, komórka, kciuk
IAR
Czytaj także
Polecane galerie