Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Twitter: Ruszył oficjalny profil prymasa Polski

Twitter: Ruszył oficjalny profil prymasa Polski

Fot. PrntScreen z twitter.com/@Prymas_Polski

Konto @Prymas_Polski tuż po starcie i po opublikowaniu pierwszego tweeta miało kilkudziesięciu obserwujących. Abp. Wojciech Polak powiedział, że dzięki obecności na Twitterze liczy na dotarcie do młodego pokolenia, użytkowników portali społecznościowych.

Nie mam ambicji i nie mam zamiaru odnosić się do współczesnych wydarzeń tak, jak to robią np. politycy. Chcę pokazywać, jak różne sytuacje można rozwiązywać przy pomocy przesłania Dobrej Nowiny - powiedział prymas.

Abp. Polak przyznał, że raczej nie będzie tweetował codziennie. Dodał, że zanim opublikował pierwszego tweeta prześledził, w jaki sposób Twitterem posługują się inni polscy biskupi a przede wszystkim papież Franciszek. - Jego obecność na Twitterze jest też przypominaniem tego, co z Ewangelii najistotniejszego wypływa dla naszego życia - powiedział.

Wśród polskich hierarchów obecnych na Twitterze jest m.in. metropolita wrocławski abp Józef Kupny, obserwuje go ponad 1,2 tys. osób. Na Twitterze publikują też: biskup płocki Piotr Libera, biskup opolski Andrzej Czaja i biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W serwisie można też znaleźć Tweety duchowe metropolity przemyskiego abp. Józefa Michalika.

Swojego konta nie ma na razie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Rzecznik KEP ks. Józef Kloch ma ponad 4 tys. obserwujących.

Papieża Franciszka obserwuje na Twitterze ponad 15,8 mln użytkowników. Wśród osób, które śledzą jego wpisy, najwięcej jest użytkowników hiszpańskojęzycznych (7,44 mln). 4,83 mln osób śledzi tweety papieża po angielsku, zaś 2,22 mln - po włosku. Polskie konto papieża śledzi obecnie 316 tys. osób.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie