Tydzień internetu. To szansa dla seniorów

Tydzień internetu. To szansa dla seniorów

Fot. sqback/cc/sxc.hu

W ponad 400 miejscach w Polsce będzie można dowiedzieć się jak działa i komu przydaje się internet. Tydzień Internetu ma zachęcić do korzystania z sieci szczególnie starszych ludzi.

Małgorzata Dąbrowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego zapewnia, że tydzień internetu ma pokazać starszym ludziom zalety korzystania z globalnej sieci. - Najważniejsze jest oczywiście pokazanie, do czego internet może im się przydać i w jaki sposób mogą ułatwić sobie życie korzystając z niego - mówi Małgorzata Dąbrowska.

Przydać może się natomiast do zrobienia zakupów czy kontaktów z rodziną. Warsztaty w ramach tygodnia internetu odbędą się w różnych miejscach z dostępem do sieci. Wśród nich są na przykład biblioteki.

- Nie ma takiego miejsca w gminie, do którego może przyjść siedemdziesięcioletnia pani i powiedzieć: Moja córka mieszka za granicą, chciałabym z nią porozmawiać przez Skype'a - mówi dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. Tydzień internetu jest organizowany po raz trzeci.

internet, tydzień internetu
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-03-19 13:22
pomysl napewno fajny, ale czy okaze sie wypalem? czas pokaze czy to bedize dobre rozwiazanie czy tylk owydanie pieniedzy i zadnych zyskow z tego nei bedzie
2013-03-19 11:02
a w krakowie z tej okazji bedzie sie cos odbywac?