Wielkanocne kartki elektroniczne najlepszym sposobem na wysłanie życzeń

Wielkanocne kartki elektroniczne najlepszym sposobem na wysłanie życzeń

Fot. Created by Grzegorz Łobiński for the EcardSphere project/CC BY 2.0/Flickr
Wielkanoc to święta z którymi związana jest największa liczba tradycji i zwyczajów. Od lat jedną z nich jest wysyłanie kolorowych pocztówek do rodziny lub znajomych. W ostatnim czasie popularnością cieszą się e-kartki.

Tradycje wielkanocne sprawiają, że święto to staje się dla wielu z nas wyjątkowe, a okres, który je poprzedza, związany jest z intensywnymi przygotowaniami. W tym czasie intensywnie przeprowadzamy wiosenne porządki, zgodnie z tym, co głosi jedna z tradycji: razem z brudem pozbywamy się wszelkiego zła i tego, co pozostało po zimie. Obok tego jednak jednym z głównych czynności, jakie prowadzimy przed Wielkanocą, jest pisanie i wysyłanie świątecznych kartek.


Dawniej jedną z najbardziej popularnych form składania sobie życzeń było wysyłanie kolorowych pocztówek. Aktualnie większość z nas częściej korzysta z sieci czy też telefonów komórkowych.

W dobie szybkiego internetu elektroniczne kartki stają się naturalnym następcą tradycyjnych kartek pocztowych. Pomysł przeniesienia tradycyjnej formy wysyłania pocztówek do sieci pojawił się pod koniec lat 90. XX wieku w Europie Zachodniej. W Polsce pierwsze portale oferujące wysyłkę kartek drogą elektroniczną rozpoczęły swoją działalność na początku obecnego stulecia.

Z okazji Wielkanocy 2013 aktualizowane są animacje, kartki elektroniczne i kartki z życzeniami na wielu stronach z e-kartkami. Zamiast tracić czas na poczcie i wysyłać życzenia w tradycyjny sposób, każdy może znaleźć odpowiednią pocztówkę, a nawet dodać do niej coś od siebie. To nie tylko szybszy i łatwiejszy sposób przesyłania życzeń. Istotne, że na wielu stronach znaleźć można gotowe wzory oraz zabawne życzenia Wielkanocne.

Funkcjonuje już coraz więcej portali oraz stron internetowych, na których można znaleźć kolorowe, interaktywne kartki wielkanocne. Wystarczy tylko wypełnić specjalny formularz na stronie, do którego wpisuje się e-mail odbiorcy kartki oraz specjalne życzenia wielkanocne, ułożone samodzielnie. Co więcej, bardziej zaawansowane skrypty umożliwiają wizualne upiększanie wpisywanej treści oraz wybór stylu kartki wielkanocnej.

Czytaj także
Polecane galerie
toma
188.33.176.* 2013-09-20 10:25
tu są dobre i darmowe kartki: http://e-kartki.net.pl
2013-04-04 09:34
ekartki to ja pameitam jakies 10 lat temu jak komputer i internet to bylo dobro luksusowe! bylo kilka tylko zdjec i te zdejcia latalu po meilach z zyczeniami, nie to co teraz gdzie tego jest miliony i wybor jest ogromy
2013-04-03 11:13
wole tradycyjne papierowe kartki z zyczeniami
Zobacz więcej komentarzy (4)