Windows 10 zamiast 9. Zobacz, co przygotował Microsoft [WIDEO]

Windows 10 zamiast 9. Zobacz, co przygotował Microsoft

Fot. Associated Press/EastNews

Microsoft zaprezentował w San Francisco nową wersję systemu operacyjnego Windows; będzie on miał numer 10, ponieważ firma zdecydowała się pominąć wersję 9, co ma podkreślać postęp technologiczny ukierunkowany na urządzenia mobilne i usługi internetowe.

Obecna wersja, Windows 8, była powszechnie krytykowana za zmuszenie użytkownika do radykalnej zmiany przyzwyczajeń. Twórcy obiecują, że Windows 10 ma być przyjazny dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, której wersji systemu używają obecnie. Na przykład menu startowe w najnowszej odsłonie będzie przypominać to znane z Windowsa 7, choć zaraz obok będą rozwijać się również kafelki znane z ósemki.

System ma działać na różnych urządzeniach, od telefonów i tabletów po pecety i konsole Xbox - z możliwością wyszukiwania i pobierania aplikacji z jednego sklepu.

Joe Belfiore, który nadzoruje projekt i ewolucję systemu, zapewnił, że Windows 10 będzie połączeniem znajomych rozwiązań Windowsa 7 z niektórymi zaletami Windowsa 8. Celem systemu jest stworzenie przyjaznego środowiska dla użytkowników, którzy korzystają na zmianę z komputerów, tabletów i smartfonów.

Zobacz, jak ma wyglądać nowy Windows:

 

Obecnie Microsoft ma trzy główne systemy - Windows 8 stosowany w tradycyjnych komputerach i tabletach, Windows Phone 8 dla telefonów komórkowych i Xbox dla konsoli do gier. Ujednolicenie systemów ma umożliwić użytkownikom płynne przechodzenie z różnych urządzeń.

Prezentacja odbyła się w San Francisco na pokazie skierowanym do klientów biznesowych. Na rynek Windows 10 ma trafić w połowie 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft przejął producenta gier za 2,5 mld
Z firmą Mojang, która odpowiada za produkcję, rozstaną się jej założyciele - Markus Persson i Jakob Porser.
Fundacja Billa Gatesa daje 50 mln dol na...
Naukowcy i lekarze walczący z epidemią eboli w zachodniej Afryce zyskali potężnego sprzymierzeńca. P
Dobre wyniki Apple. Microsoft w tarapatach?
Na Wall Street trwa sezon publikacji raportów za drugi kwartał.
microsoft, windows 8, windows 10
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
rlrlrlr
37.7.33.* 2014-09-30 23:27
jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
na ch... mi kafelki na notebooku jak nie ma dotykowego ekranu. to mordęka i zbędny bzdet.
2014-09-30 23:11 Bywalec forum
Postęp na pewno będzie w marketingowym opętaniu lemingów - to jest pewne ;)
derpr
78.10.80.* 2014-09-30 22:34
postęp! dodali ficzery dostępne w innych OS-ach od lat i cofnęli się z innymi do poprzednich windowsów! Jedyny skok w tym systemie dotyczy numeru wersji. Reszta to funkcje zerżnięte z maka i linuksa