Wojna z Państwem Islamskim. Atak hakerów na konta społecznościowe Pentagonu

Wojna z Państwem Islamskim. Atak hakerów na konta społecznościowe Pentagonu

Fot. MivPiv/iStockphoto

Konta Pentagonu na portalach społecznościowych zostały czasowo zawieszone. Chodzi o profile armii amerykańskiej na Youtube i Twiterze. Powodem jest atak hakerów, o którego przeprowadzenie podejrzewani są zwolennicy Państwa Islamskiego.

CyberKalifat kontynuuje swój CyberDżihad, Kocham Allaha oraz Amerykańscy żołnierze, strzeżcie się. Wiemy wszystko o waszych żonach i waszych dzieciach - takie wpisy pojawiły się między innymi na kontach społecznościowych Pentagonu. Amerykańskie dowództwo poinformowało jednak, że nie stanowi to żadnego niebezpieczeństwa dla kraju, ale złamanie zabezpieczeń jest wstydliwe.

Biały Dom przygląda się sprawie. Barack Obama podczas swojej wizyty w Federalnej Komisji Handlu powiedział, że w najbliższym czasie przedstawi szczegółowe plany skutecznego przeciwdziałania cyberatakom. Chodzi nie tylko o takie sytuacje jak w przypadku Pentagonu, ale również o wykradanie dużym sieciom handlowym danych kart kredytowych klientów. Dziś na ten temat prezydent będzie rozmawiał w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który ma w tej sprawie ściśle współpracować z sektorem prywatnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne amerykańskie naloty na Irak
Lotnictwo USA zaatakowało cele w pobliżu miasta Amerli i największej w Iraku zapory na rzece Tygrys, niedaleko Mosulu.
Dżihadysta z Państwa Islamskiego w areszcie
Według mediów władze niemieckie zostały ostrzeżone przez służby USA.
Dwaj kolejni dziennikarze nie żyją?
Wedle komunikatu IS miało zastosować prawo Allaha.
IAR
Czytaj także
Polecane galerie