Zagraniczny koncern przejmuje polską firmę od druku 3D

Zagraniczny koncern przejmuje polską firmę od druku 3D

Fot. e-Prototypy

Niedawno pisaliśmy o wielomilionowym kontrakcie, jaki firma Zortrax podpisała z Dellem na dostawę drukarek 3D. Tym razem znów chodzi o miliony: belgijska firma Materialise kupiła wrocławką spółkę e-Prototypy.

Wcześniej firma działała pod nazwą MBM Technology, ma spore doświadczenie, jeśli chodzi w zastosowaniach druku 3D w przemyśle. Drukuje tak fragmenty lodówek, zakrętek, czajniki, a nawet części autobusów, a pracuje m.in. dla branży AGD (Zelmer, Bosch, Indesit, Electrolux), motoryzacyjnej czy lotniczej (np. PZL Świdnik).

Serwis Techcrunch, który jako pierwszy podał informację o transakcji, nie podaje kwoty. Jak jednak dowiedział się Biztok.pl, w zeszłym roku e-Prototypy szukało inwestora, który miał objąć kilkanaście procent udziałów w zamian za 1 mln zł.

Według naszych źródeł e-Prototypy w zeszłym roku miały ok. 4 mln zł przychodów.

Materialise to największa tego typu firma w Europie, istnieje od przeszło 20 lat, ma siedzibę w belgijskim Leuven. Na świecie ustępuje jedynie dwóm graczom: 3D System i Stratasys-MakerBot. Materialise działa już w Czechach - w Usti.

 

- Widzimy wiele możliwości rozwoju na rynku polskim. Przystępując do Materialise, zespół e-Prototypy ma zamiar w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do realizacji oczekiwań klientów związanych z oferowanymi przez nas usługami - mówi, cytowany w komunikacie Grzegorz Sworobowicz, współzałożyciel i wiceprezes firmy.

Czytaj także
Polecane galerie