Zapalą choinkę za pomocą Twittera

Zapalą choinkę za pomocą Twittera

Choinka, na której światła zapala się za pośrednictwem Twittera, stoi w miasteczku Lonate Pozzolo na północy Włoch. Wystarczy korzystając z portalu społecznościowego wysłać słowo-klucz i hasło, a wtedy światełka rozbłysną na 10 minut.

Sztuczne drzewko samo w sobie też jest niezwykle oryginalne i jest dumą mieszkańców miejscowości, położonej koło miasta Varese. 13-metrowej wysokości eko-choinka wykonana została z plastikowych butelek, poddanych recyklingowi. Jej serce natomiast, podkreślają włoskie media, bije w rytm Twittera. To dzięki niemu można włączyć jej inteligentne oświetlenie.

Aby plastikowa, przezroczysta konstrukcja rozbłysła pełnym blaskiem, trzeba wybrać słowo-klucz ecoalbero (eko-drzewko), a po nim jedno z kilku haseł: pokój, miłość, spokój, braterstwo, tolerancja, radość, nadzieja, solidarność, szczęście. Internauci, którzy nie są użytkownikami Twittera, mogą zapalić choinkowe światełka wchodząc na specjalną stronę www.

Zbiórka plastikowych butelek, przeznaczonych na świąteczną choinkę zaczęła się latem. Utworzono ją z 36 tysięcy opakowań. Ochotnicy poddali je recyklingowi, a następnie zbudowali z tworzywa ozdobę miasteczka.

Na przyszły rok już zapowiedziano tam utworzenie w miasteczku szopki, sterowanej przez Twittera. Eksperci wyjaśnili, że ta oryginalna inicjatywa to realizacja włoskiego pomysłu, polegającego na wykorzystaniu słowa-klucza w portalu społecznościowym do działań w realnym świecie.

włochy, światła, choinka, twitter
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2012-12-18 15:49 Bywalec forum
ale czad, ciekawe czy często udzie na to wchodzą i zapalają i kto za to płaci, a kto na tym zarabia?> a;le pomysł niezły, pomyśleć, ze jeszcze kilka lat temu nawet nam się nie śniło o takim zdalnym zapalaniu lampek
2012-12-12 15:16
No tak... bardzo użyteczna sprawa... zawsze chciałem mieć prorgam któ¶y włącza mi choinkę, albo który sam zapali mi w kominku...moż ewymyślą tez taki który sam bedzie gotował.