Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plTechnologieIT i TelekomunikacjaHardware
Hardware
Płyty główne ASUS TUF i ROG z 5-letnią gwarancją

Płyty główne ASUS TUF i ROG z 5-letnią gwarancją

Zakupione w Polsce płyty główne ASUS TUF i ROG z serii 9-tej i 8-mej będą objęte 5-letnią gwarancją door-to-door. To duża zmiana pod wieloma względami. Firma ASUS jest pierwszym producentem płyt głównych, który oferuje tego typu serwis. Po drugie, jako jedyna daje gwarancję aż na 5 lat!

Plextor M6M - nowe dyski mSATA już w sprzedaży

Plextor M6M - nowe dyski mSATA już w sprzedaży

Dyski SSD Plextor M6M zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toshiba Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell klasy serwerowej, model 88SS9188. Szybkość odczytu/zapisu dorównuje modelom desktopowym i wynosi 520/440 MB/s, a losowa ilość operacji wyjścia/wejścia jest równa 94 000/80 000 IOPS. Plextor M6M to udoskonalony i szybszy następca modelu M5M. Będzie oferowany w trzech pojemnościach: dwóch znanych, tj. 128 i 256 GB, oraz zupełnie nowej, niedostępnej dla starszego modelu, 512 GB. Ma to pozwolić na komfort mobilnej pracy z dużymi plikami wideo czy obrazami w wysokich rozdzielczościach.

Panasonic z nową serią interaktywnych monitorów LED

Panasonic z nową serią interaktywnych monitorów LED

Panasonic wprowadził na rynek serię interaktywnych monitorów z podświetleniem LED o nazwie LFB70. Nowa linia obejmuje urządzenia o przekątnych - 80, 65 i 50 cali, oferujące wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Monitory, które swoją rynkową premierę miały podczas lutowych targów ISE, są przeznaczone dla zastosowań biurowych w firmach oraz sektora edukacji.

Tablety trzeba ładować. Te w klasie można wszystkie jednocześnie

Tablety trzeba ładować. Te w klasie można wszystkie jednocześnie

Rynek tabletów stale dynamicznie rośnie. Urządzenia cieszą się zainteresowaniem nie tylko użytkowników indywidualnych, ale także trafiają do placówek oświatowych. Nic w tym dziwnego, bo trudno im odmówić atutów, także tych edukacyjnych. Mają jednak jedną, zasadniczą wadę, która dotyczy wszystkich elektronicznych, mobilnych urządzeń. Nienaładowane mogą rozbić każde zajęcia. Jest na to proste rozwiązanie firmy AVer - AVer TabCharge albo AVer TabSync.

ASUS odchudza damskie torebki

ASUS odchudza damskie torebki

Jak odchudzić damskie torebki? ASUS wprowadził na rynek dwa urządzenia, dzięki którym ciężkie, wypełnione po brzegi licznymi przedmiotami kobiece torebki stracą kilogramy. Fonepad Note 6 i Fonepad 7 to nowe eleganckie phablety oferujące wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które ułatwią życie nowoczesnym i modnym kobietom.

Superlekka konstrukcja słuchawek dla graczy

Superlekka konstrukcja słuchawek dla graczy

EX-05 Lite to jednogłośnikowa konstrukcja z 40 mm przetwornikiem, która umożliwia jednoczesne odbieranie dźwięków z gry jak i z zewnątrz. Słuchawka przymocowana do pałąka za pomocą ruchomego zawiasu pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do kształtu głowy. Pałąk wykonany z siatki znacząco obniża wagę zestawu, a nausznik z oddychającego materiału (mikrofibry) zapewnia maksimum komfortu. 

UPS jak listwa zasilająca

UPS jak listwa zasilająca

Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC jest typem zasilacza Off-Line, którego moc rzeczywista wynosi 480W. Urządzenie, podobnie jak większość modeli SOHO tego producenta, zostało wyposażone w gniazda typu francuskiego (z bolcem uziemiającym). W przeciwieństwie do większości UPS-ów na rynku, nie wymaga stosowania żadnych adapterów jeśli chcemy podłączyć urządzenie typu drukarka, router itp. 

LG Chromebase zaprezentowane

LG Chromebase zaprezentowane

Niedrogie notebooki dla mas, czyli chromebooki każdy zna. Chromebase to nic innego jak komputer typu all-in one. Najnowszy firmy LG sprzedawany jest już w Australii. Teraz chromebase ma podbijać kolejne rynki. Urządzenie wyposażono w 21,5-calowy ekran, procesor Intel Celeron 2955U Haswell, 2GB pamięci RAM i 16 GB pamięci SSD. Dodatkowo 100GB wolnego miejsca na Dysku Google. Cena to 349,99 dolarów, sprzedaż rusza 26 maja w różnych sklepach internetowych, w tym m.in. na Amazon.com czy Newegg. 

Najnowszy system produkcyjny Xerox Versant 2100

Najnowszy system produkcyjny Xerox Versant 2100

W odpowiedzi na rosnące znaczenie i coraz szersze zastosowanie druku cyfrowego, Xerox prezentuje nowy system produkcyjny Xerox Versant™ 2100. Dostosowane do każdego środowiska pracy urządzenie o wydajności 100 str./min łączy w sobie szybkość, wyjątkową jakość obrazu oraz zautomatyzowane funkcje obsługi, umożliwiając drukowanie personalizowanych materiałów promocyjnych, a także: ulotek, broszur, fotografii, czy materiałów specjalnych.

Nowe słuchawki ART AP-60 i AH-19

Nowe słuchawki ART AP-60 i AH-19

Firma ART powiększyła swoją ofertę akcesoriów multimedialnych o dwa nowe modele słuchawek: nauszne AP-60 i douszne AH-19. Pierwsze przeznaczone są do użytku domowego, a drugie zaprojektowano z myślą o urządzeniach mobilnych.

  • 9 najwyżej wycenianych start-upów na świecie
    9 najwyżej wycenianych start-upów na świecie więcej

    Dropbox, Pinterest, Uber i inne firmy znalazły się na liście start-upów wycenianych na więcej niż 10 miliardów dolarów, opublikowanej przez analityków Business Insider.