Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plTechnologieIT i TelekomunikacjaHardware
Hardware
Schłodź swój router

Schłodź swój router

Titan, producent systemów chłodzenia zaprezentował swoje kolejne rozwiązanie, stacje chłodzącą. Specjalnie zaprojektowana podstawka skutecznie neutralizuje ciepło wydzielane przez urządzenia, bez których dziś nie możemy się obejść. Dzięki temu nasz router, konsola, czy tuner tv nie jest narażony na przegrzanie i może pracować efektywniej.

Rodzina nowej generacji kart graficznych AMD FirePro dla profesjonalistów jest już kompletna

Rodzina nowej generacji kart graficznych AMD FirePro dla profesjonalistów jest już kompletna

AMD zaprezentowało dziś na targach SIGGRAPH 2014 najnowszych członków rodziny następnej generacji, profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro™. Zaprojektowano je, aby zapewnić niezwykłą wydajność w aplikacjach zarówno w nisko-budżetowych stacjach roboczych, jak i systemach najbardziej wymagających użytkowników. Karty te oferują większą pojemność pamięci, obsługę rozdzielczości 4K we wszystkich modelach, zwiększoną wydajność obliczeniową , certyfikaty aplikacji i solidne sterowniki. Wcześniej tego roku firma AMD objęła pozycję lidera na rynku profesjonalnych kart graficznych wprowadzając wielokrotnie nagradzane modele kart AMD FirePro™ W9100 i W8100. Teraz, wraz z dołączeniem pozostałych, nowych kart graficznych AMD FirePro™ bazujących na architekturze Graphics Core Next firmy AMD, czyli AMD FirePro™ W2100, W4100, W5100 i W7100, profesjonaliści zajmujący się wspomaganym komputerowo projektowaniem (CAD), materiałami wideo, animacją i inżynierią mają możliwość skorzystać z mocy zapewniającej niezwykłą szczegółowość, prędkość obróbki, produktywność, responsywność i możliwości tworzenia.

Acer wprowadza pierwszy na świecie monitor w standardzie 4k2k wyposażony w technologię NVIDIA G-SYNC

Acer wprowadza pierwszy na świecie monitor w standardzie 4k2k wyposażony w technologię NVIDIA G-SYNC

Acer wprowadza nowy model Acer XB280HK przeznaczony do gier. Jako pierwszy monitor na świecie w standardzie 4k2k został on wyposażony w technologię NVIDIAŽ G-SYNC™. Model XB280HK zostanie zaprezentowany podczas targów Gamescom (odbywających się w dniach 14-17 sierpnia 2014 w Kolonii, Niemcy) na stoisku NVIDIA, Boks B020 w Hali 8. Monitor wyposażony jest w technologię EyeProtect, która zwiększa komfort korzystania i zapobiega zmęczeniu wzroku dzięki redukcji migotania, automatycznemu przyciemnianiu i technologii ComfyView.

Bezpieczne zwiedzanie: zeskanuj dokumenty podróżne skanerem ScanSnap

Bezpieczne zwiedzanie: zeskanuj dokumenty podróżne skanerem ScanSnap

Dzięki skanerowi Fujitsu ScanSnap paszport, bilety lotnicze, wizy, dokumenty ubezpieczeniowe i inne mogą zostać zeskanowane do smartfona w domu, przed podróżą. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a urządzenie zdigitalizuje wszystkie dokumenty, które od tej pory będą łatwo dostępne w każdej chwili i chronione przed kradzieżą. Dla dodatkowego zabezpieczenia warto je również przechowywać w chmurze. Wówczas zeskanowane dokumenty zawsze będą pod ręką, a przezorne skopiowanie ich do postaci cyfrowej może zaoszczędzić dużo czasu i kłopotów podczas podróży.

Bezpieczne drogi dzięki monitorom profesjonalnym Panasonic

Bezpieczne drogi dzięki monitorom profesjonalnym Panasonic

Centrum Kontroli Operacyjnej firmy Brisa, największego operatora autostrad w Portugalii, wykorzystało profesjonalne monitory Panasonic do utworzenia ściany wizyjnej o powierzchni 40 m2. Urządzenia służą pracownikom przedsiębiorstwa do monitorowania sytuacji na ponad 1100 km dróg szybkiego ruchu.

Urządzenia mobilne na plaży

Urządzenia mobilne na plaży

Jeszcze do niedawna czytanie gazet czy książek na plaży wiązało się z przewracaniem kartek papieru. Teraz wystarczy jedynie dotknąć ekran tabletu. To duże udogodnienie dla czytelników, istnieje jednak pewne ryzyko. Większość terminali nie jest odporna na zalania czy kurz. Poza wodą czy piaskiem tabletom zagraża również słońce. Promienie słoneczne odbijane od szklanej powierzchni ekranu znacznie utrudniają przeglądanie wyświetlanej treści. Ponadto nadmierne przegrzane urządzenie może prowadzić do jego awarii. Co zatem zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć tablet, a czytanie treści nie sprawiało trudności?

D-Link DIR-816L - przepustka do bezprzewodowej wydajności

D-Link DIR-816L - przepustka do bezprzewodowej wydajności

D-Link wprowadził na rynek nowy router w standardzie AC. Model DIR-816L, jeden z najtańszych na rynku routerów w swojej klasie, umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 750 Mb/s. To trzykrotnie szybciej niż w przypadku standardu N.

Obudowa ZALMAN M1: czarna elegancja w formacie mini-ITX

Obudowa ZALMAN M1: czarna elegancja w formacie mini-ITX

Firma ZALMAN wprowadza na polski rynek nową obudowę komputerową w formacie mini-ITX. ZALMAN M1 to propozycja dla tych, którzy pragną skonstruować wydajny zestaw PC o mniejszych wymiarach i ciekawym designie. Wydajna wentylacja i eleganckie wykończenie to cechy rozpoznawcze produktów koreańskiej firmy - tym razem w wersji mini.

ZyXEL wprowadza nową linię przełączników zarządzalnych

ZyXEL wprowadza nową linię przełączników zarządzalnych

ZyXEL Communications przedstawia nową serię przełączników zarządzalnych. Seria GS1920 jest następcą wielokrotnie nagradzanej serii ZyXEL 1910 i posiada lepszy poziom zabezpieczeń, wyższą dostępność i wyjątkowo inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem. Nowa gama urządzeń jest wydajna i elastyczna, dlatego stanowi idealny wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm z sektora usług i edukacji, które wymagają sieci o dużej wydajności i możliwościach rozwoju mogących sprostać przyszłym potrzebom.

Plextor M5S 256 GB za 439 zł

Plextor M5S 256 GB za 439 zł

Tylko do północy dzisiejszego dnia - piątek, 25 lipca 2014 r. - można kupić dysk SSD Plextor M5S, o pojemności 256 GB, w promocyjnej cenie 439 zł. Oferta specjalna „Gorący strzał" jest dostępna w sklepie internetowym X-KOM.pl i obejmuje 55 sztuk napędów SSD. Jeden klient może nabyć maksymalnie 2 sztuki.

  • 8 rzeczy, których pewnie nie wiedziałeś o polskich firmach
    8 rzeczy, których pewnie nie wiedziałeś o polskich firmach więcej

    Prywata w pracy, kolega przy biurku obok ważniejszy od klienta? Badanie przeprowadzone dla Microsoftu przez Ipsos MORI wśród europejskich MŚP pozwoliło odkryć kilka interesujących prawidłowości oraz zasygnalizować istotne zmiany w dzisiejszym stylu pracy.