Money.plTechnologieIT i TelekomunikacjaProgram Innowacyjna Gospodarka
Projekty z Programu Innowacyjna Gospodarka
Polski pomysł na podwodny hotel

Polski pomysł na podwodny hotel

Prototyp podwodnego hotelu powstanie w Gdyni dzięki środkom z Programu Innowacyjna Gospodarka. Obiekt zaprojektowano m.in. z myślą o miejscach, w których można obserwować rafy koralowe. Zakupem konstrukcji już są zainteresowane hotele na Malediwach i w Dubaju.

W Międzyrzeczu piorą najczyściej

W Międzyrzeczu piorą najczyściej

W Międzyrzeczu, nieopodal Zielonej Góry, zlokalizowano jedną z najnowocześniejszych na świecie pralni przemysłowej odzieży roboczej i ochronnej. Zastosowanie w niej zaawansowanych rozwiązań było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka.

Przemysł lotniczy w światowej czołówce

Przemysł lotniczy w światowej czołówce

Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego to jedyne w Europie laboratorium, w którym naukowcy mają do dyspozycji wszystkie technologie wytwarzania warstw żaroodpornych na krytycznych elementach silnika lotniczego.

Badania w NeoLek

Badania w NeoLek

NeoLek jest najnowocześniejszym w Polsce interdyscyplinarnym laboratorium, w którym prowadzone są kompleksowe badania potencjalnych leków przeciwnowotworowych, a także opracowywane są własne preparaty i technologie wykorzystujące różne nośniki substancji leczniczych.

Zielone silniki

Zielone silniki

Powszechnie dostępne silniki na wodór to atrakcyjna wizja przyszłości systemów spalania, bez zagrażającej środowisku emisji dwutlenku węgla.

Innowacje pod ochroną

Innowacje pod ochroną

Agencja Rozwoju Pomorza SA (ARP), korzystając ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka, przeprowadziła ogólnopolską kampanię informacyjno-promocyjną pn. ,,Okazja czyni złodzieja. Chroń swoją własność intelektualną przy każdej okazji".

Serwis ratujący życie

Serwis ratujący życie

Młodzi przedsiębiorcy z oświęcimskiej firmy GPS Control stworzyli internetowy serwis wspomagający odnajdywanie osób zagubionych. Grupą docelową są opiekunowie pacjentów cierpiących na Alzheimera i inne schorzenia objawiające się zaburzeniami pamięci.

Ekologiczny design

Ekologiczny design

Od kilku lat zauważyć można zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które wpływają nie tylko na wygląd mebli, ale i na wzrost ich funkcjonalności. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wyszła firma Calitan Furniture Factory.

Najdłuższy szlak konny w Europie
Wirtualny doradca ZUS

Wirtualny doradca ZUS

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE): pue.zus.pl to pierwszy w Polsce e-urząd. Powstał dzięki dofinansowaniu z VII Priorytetu Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji, Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Za jego pośrednictwem obywatele mogą załatwiać urzędowe formalności bez wychodzenia z domu.

nowsze
1 2 3 4 5